A to nejen v průběhu zimy, ale celoročně a dlouhodobě. Toto jsou důvody, jimiž otevřený koncept přístřešku v mnoha situacích vítězí nad tradiční garáží.


Jde o více než jen střechu

Kromě krytého parkovacího stání s bytelnou střechou můžete přístřešek opatřit také postranními stěnovými panely, které slouží jako efektivní protivětrná ochrana. Případně jako bariéra proti navanutí listí či sněhu do prostoru přístřešku, který tak zůstane i za nepříznivého počasí suchý a čistý.


Na Hobbytec.cz nabízíme k vybraným přístřeškům postranní panely jako dodatečné příslušenství – především v rámci zákazových přístřešků pro auta, případně ocelových carportů.

Různé výškové varianty

Postavit garáž např. pro dodávku, či dokonce dnes populární karavan je vzhledem k nárokům na potřebnou výšku poměrně nákladné. A to zejména pokud volíte tradiční postupy místo naší vysoké betonové garáže. Přístřešků pro auta s potřebnou, či dokonce nastavitelnou výškou však najdete celou řadu, na Hobbytec.cz jsou to přímo přístřešky pro karavany.

 

Široké možnosti využití

Nespornou výhodou přístřešků pro auta je právě jejich schopnost přizpůsobit se časem se měnícím nárokům. Vybrané modely se nejen dají průběžně jednoduše rozšiřovat o nová parkovací místa prostým připojením dalšího kusu téhož modelu do sestavy. Mohou však posloužit v případě potřeby i jako skladová plocha – za tímto účelem je vhodné rovněž doplnění o již zmíněné postranní stěnové panely.


Přístřešek plnohodnotně zastoupí také zahradní pergolu, případně poslouží i jako venkovní dílna, pak stačí doplnit osvětlení i třeba zahradní ohřívač pro zajištění tepla – a víceúčelový prostor je na světě. Díky otevřené konstrukci jsou navíc ve srovnání s garáží podobné úpravy a změny využití mnohdy snáze proveditelné.

 

Jednoduchý proces montáže

Pokud na zajištění parkovacího stání spěcháte, jde o perfektní řešení, neboť celý proces montáže je ve srovnání s klasickou výstavbou běžně otázkou i pouhých hodin, nanejvýš dní. A to i v případě realizace řadového stání pro větší počet automobilů, případně větších konstrukcí obecně. Zejména v zimě tak může jít o nemalé plus. Vybrané modely lze navíc svěřit k montáži nejen profesionálům, ale také ji provést svépomocí, což se hodí zejména v případě, že pořizujete přístřešek k RD či na chalupu.

 

Minimální potřeba údržby

Konstrukce moderních přístřešků na auta je zpravidla ocelová anebo hliníková, případně se jedná o kombinaci obou materiál. Krytinu pak nejčastěji tvoří polykarbonát/lexan. Vše to jsou mimořádně odolné, stálé a prakticky bezúdržbové materiály.