Přístřešek na auto nemusí nutně představovat jen parkovací stání pro firemní či rodinný vůz, ale nalezne i řadu dalších využití. Nabízíme pět takových, které by vás (možná) ani nenapadly.

„Parkování“ pro loď

Počet majitelů malých plavidel v ČR každoročně roste a stejně jako auto také loď či člun potřebuje bezpečné místo, kde může pobývat, než opět vypluje na vodu. Zejména pokud nemáte možnost trvalého kotvení v přístavu a na plavbu vyrážíte jen občas či pouze v sezóně. Ideální volbou jsou pak zejména prostornější a vyšší přístřešky, jako jsou například dvoumístné hliníkové přístřešky na auto nebo ty pro karavany.


Venkovní kuchyně

Stejně jako zahradní pergola, i přístřešek na auto může sezónně či dlouhodobě sloužit jako malá kuchyňská plocha, a to jen s minimem úprav. Na trhu najdete kompletní řešení pro mobilní venkovní kuchyně, které pak stačí pod přístřešek nainstalovat... a skvělému obědu s přáteli či rodinou za slunného dne nestojí nic v cestě.

Odpočinkový kout

Ve firmách poslouží např. ocelový přístřešek na auto jako venkovní prostor s posezením – odpočívárna, kuřárna či místo pro polední pauzu s obědem. V sortimentu Hobbytec pak kromě přístřešků pro auta, vhodných k tomuto účelu, najdete také přístřešky navržené právě jako odpočinkové kouty.


Zdroj zelené energie

Myslíte ekologicky a hledáte způsob, jak snížit náklady na elektrické energie a být šetrnější k přírodě? A tak již dlouho zvažujete pořízení solárních panelů, které však nemáte kam umístit? Instalujte je na střechu přístřešku pro vaše auto (nebo dvou).

Snadno a efektivně tak vyřešíte několik problémů současně. A navíc panely na střeše přístřešku nebudou esteticky narušovat vzhled domu.

Venkovní dílna


Pro tyto účely je konstrukce přístřešku více než vhodná, zpravidla nabízí dostatečný prostor pro instalaci úložných regálů a veškerého potřebného vybavení. A bezpochyby je to příjemné pracovní prostředí na čerstvém vzduchu, zejména je-li doplněno praktickým příslušenstvím, jako jsou postranní stínící a protivětrné panely, případně venkovní topidlo a dodatečné osvětlení.