Přejete si nový přístřešek pro auto smontovat svépomocí, anebo raději svěřit realizaci včetně montáže zkušeným montážníkům? Abyste se mohli rozhodnout, představíme vám výhody obou variant.

 

Montáž svépomocí


V nabídce Hobbytec.cz najdete nejen přístřešky na auto, ale také hliníkové pergoly a další typy zastřešení. A řada z nich je přímo navržena pro montáž svépomocí kupujícím (obdobně jako např. nábytek z obchodního domu). Zkušenost a zručnost jsou v tomto případě vítány, ale nikoliv nezbytné. Montáž ve skupince 2–4 osob se dá zvládnout i za několik hodin, nanejvýš však během dne či víkendu. A to zpravidla pouze se základní sadou nářadí, kterou máte s největší pravděpodobností doma.

Do této kategorie patří např. levné přístřešky na auto s cenou v rozmezí třiceti až padesáti tisíc korun. Stejně tak však najdete na trhu, a sortiment Hobbytec.cz není výjimkou, zakázkové přístřešky na auto, kdy specificky pro vás navržený a upravený model můžete mít ve variantě bez montáže, zůstane tedy ve vaší režii.

Výhody montáže svépomocí jsou zřejmé – za prvé je to finanční úspora za montáž zajištěnou zkušenými montážníky. Další úspory přináší u mnoha modelů možnost realizace bez nutných základů pro ukotvení konstrukce. Právě levné přístřešky pro montáž svépomocí, někdy označované také jako „stavebnice”, lze totiž zpravidla kotvit na prakticky libovolný, ovšem dostatečně pevný a rovný povrch. Za zmínku stojí i časová úspora. Rychlost, s jakou můžete váš nový přístřešek na auto začít využívat, mnohdy vyváží i fakt, že tyto modely jsou designově unifikované a dostupné pouze v úzké škále rozměrů s minimálními či nulovými možnostmi přizpůsobení.

 

Dodání s montáží


Oproti tomu realizace zakázkového řešení včetně montáže na klíč je časově mírně náročnější. Nejdříve je třeba zajistit výrobu přístřešku či jeho úpravy dle přání klienta. Termín montáže je třeba naplánovat.

Vzniklou časovou prodlevu a vyšší pořizovací cenu vám však vynahradí přístřešek splňující všechny vaše požadavky – od rozměrů přes barvu až po materiál. A protože svěříte kompletní montáž profesionálům, máte jistotu, že bude smontovaný řádným způsobem.

A vám zbyde více času na aktivity, které jsou pro vás důležitější.