Plánujete přístřešek pro své auto využívat nejen jako parkovací místo, ale také jako rozšířený úložný prostor, případně rovnou menší venkovní dílnu? Pak pro vás nejspíš bude zásadní správná organizace užitné plochy.

Ideální je zaměřit se na maximální využití vertikálního prostoru přístřešku. K tomuto účelu je nejlépe využít jednu z jeho stran, zejména vlastníte-li model přístavný ke zdi. Na stěnu se vyplatí umístění policového systému, doplněného o možnost zavěsit některé části vybavení (mohou se hodit závěsné háky). Obzvláště vhodné je tímto způsobem skladovat rozměrnější či pouze příležitostně využívané předměty.

Pozor – uložení rozměrných předmětů je nejlépe promyslet jako první. A teprve poté řešit skladování ostatního vybavení.

Má-li váš přístřešek samonosnou konstrukci, vyplatí se zvážit pořízení postranního panelu, případně si jej zhotovit, a úložný systém pak realizovat zde. Získáte tak nejen úložnou plochu, ale zároveň zachováte maximum parkovací plochy pro snadnou obsluhu a pohyb okolo vozu.

Praktické je rovněž využití stohovatelných úložných boxů, samozřejmě v ideálním případě řádně označených štítky. Usnadní vám orientaci, jaké předměty se v jednotlivých boxech nacházejí. Hodně pomůže, odlišíte-li od sebe štítky anebo rovnou celé boxy barevně.

Vhodné je rovněž pořízení menší uzamykatelné přístěnné skříňky.

Poměrně častým a velmi praktickým krokem je pořídit hned přístřešek s jedním parkovacím místem navíc. Takto získané místo lze plnohodnotně využít jako zcela samostatný, pro konkrétní účel vyhrazený prostor, třeba i oddělený příčkou. Eventuálně lze zvážit pořízení přístřešku rovnou vybaveného samostatným, uzamykatelným úložným prostorem. Funkci venkovní dílny sice nejspíše nenahradí, ale úložný prostor nabídne dostatečný.