Před začátkem jakékoliv údržby si připravte vše potřebné, nic speciálního či nákladného však naštěstí potřebovat nebudete. Nezapomeňte si ale před první údržbou přečíst doporučené čistící postupy, zejména ty určené právě pro váš mode ocelového přístřešku pro auto.

Jako základní čisticí přípravek vám postačí ve většině případů pouhá mýdlová voda.

Na větší znečištění možná budete muset sáhnout po odstraňovačích mechu a plísní, ani ty však nepředstavují žádnou závratnou výdajovou položku a zakoupené množství pravděpodobně vydrží na několikeré čištění.

Rozhodně si připravte také zahradní hadici či vysokotlaký čistič, s nímž mýdlový roztok či jiný aplikovaný čisticí prostředek následně smyjete z povrchu přístřešku.

Nezapomeňte také na hadřík či kartáč, v případě kartáče však pozor na hrubost štětin – cílem je povrch přístřešku vyčistit, nikoliv poškrábat. Volte tedy kartáč s co nejjemnějšími štětinami. Ideální je nejdříve použít klasickou pěnovou houbičku a k těžšímu kalibru v podobě kartáče přistoupit až poté, co se v daném místě houbička při odstraňování nečistot neosvědčí.

Kartáč nebo drátěnka: Někdy je jediným způsobem, jak se zbavit odolných skvrn, pořádně je vydrhnout. Ale to poslední, co chcete, je přístřešek na auto poškrábat.

Postup:

Ze všeho nejdříve vyčistěte a ukliďte bezprostřední okolí přístřešku na auto, aby se právě čištěný povrch a prostor přístřešku nezanášel novými nečistotami ještě dříve, než odstraníte ty stávající.

Následně postupujte úplně stejně jako u každého efektivního úklidu (např. v domácnosti), tedy směrem od shora dolů, čímž si celý proces výrazně usnadníte. Při oplachování střechy přístřešku tím totiž docílíte, že stékající voda steče i po sloupcích, částečně vyčistí okolní plochu, případně integrovanou boční stěnu.

Čištění je vhodné provádět v pravidelných intervalech, např. jednou za šest měsíců, ideálně však alespoň jedenkrát ročně. Čím častěji totiž probíhá, tím méně nečistot na povrchu přístřešku ulpí a jejich odstranění bude snazší a rychlejší. Zde se pak dočtete také o tom, jak efektivně odstranit sníh z přístřešku během zimy.