Když potřebujete něco uskladnit, nejprve vás asi napadne využít k tomuto účelu vhodné místo v interiéru vašeho domu, případně v garáži. Co když ale dostatečný volný prostor v těchto místech nemáte nebo se skladování konkrétního vybavení či předmětů do uzavřených a obývaných prostor z jakéhokoliv důvodu nehodí? Jednou z možností může být právě přístřešek na auto.

Důvodů je hned několik:

Především přístřešek disponuje střechou, která je pro uskladnění mnoha druhů předmětů jediným nezbytným kritériem, aby byly dostatečně chráněny před poškozením. Jeho konstrukce je navíc koncepčně poměrně jednoduchá, tudíž i náklady na realizaci či pořízení přístřešku požadovaných rozměrů bude pravděpodobně výrazně nižší než nová garáž či rozšíření prostor té stávající. Výhodou tohoto typu konstrukce je také její otevřenost, a tedy snadný přístup a pohyb, a to i v případě manipulace s rozměrnějšími předměty. A pokud by vám střecha nestačila, můžete přístřešek dodatečně dovybavit postranními panely, a zajistit tak vyšší úroveň ochrany uskladněných předmětů.

Mnohé – především tzv. hotové přístřešky na auto, případně přístřešky z kategorie „stavebnice” k montáži svépomocí – navíc umožňují jednoduché rozšíření parkovací/užitné plochy napojením dalšího kusu na ten stávající. Prostor tak můžete zvětšovat, ale také redukovat podle potřeby.

Druhou možností – cenově dostupnější, avšak postrádající některé výhody přístřešku – je pořízení levné plechové garáže, která umožňuje skladovat bezpečně a pod zámkem podobně velké objemy. I ona je mobilní, stejně jako řada přístřešků, avšak její montáž i přesun je poměrně rychlejší. Pro tyto účely se pak hodí zejména nejlevnější plechové garáže v základním, čistě pozinkovaném provedení.

V případě přístřešku pak můžete úložnou plochu ještě navýšit tím, že jednu část vyčleníte regálům s policemi, případně využijete i střešní prostor – zavěsíte síť či háky a na ně pak uložíte další vybavení a předměty, čímž využijete prostor na maximum.