Pár praktických důvodů, proč se bočnice u přístřešku hodí.

Proč si pořídit k přístřešku na auto bočnice

Pořizujete-li si nový přístřešek na auto, přinejmenším v základním provedení bude pravděpodobně bez bočnic, tedy na všech stranách otevřený. Přesto jsou však bočnice praktickým doplňkem a jejich pořízení rozhodně stojí za zvážení. Výjimkou jsou situace, kdy je pro vás rozhodující snadná přístupnost k vozu z kterékoliv strany přístřešku. Pokud tomu tak není, přítomnost postranních panelů má hned několik výhod.

Jestliže plánujete alespoň příležitostně používat prostor přístřešku i k jiným účelům, než je parkování vašeho auta, právě přidáním bočních panelů využitelnost výrazně navýšíte.

Proč tedy bočnice k přístřešku pořídit

Získáte možnost využívat přístřešek i jako plnohodnotnou skladovací plochu pro předměty a vybavení, na které vám jinde už nezbývá místo nebo jejichž umístění do interiéru domu je nevhodné. Prostor chráněný bočnicemi poskytuje v kombinaci se střechou uskladněným předmětům dostatečnou ochranu před nepřízní počasí. Jestliže je tedy z povahy uskladněných předmětů nepravděpodobné, že by byly při uložení pod přístřešek odcizeny, a nemusíte se tedy zaobírat problémem, že nejsou pod zámkem, jde o zajímavou možnost, jak díky bočnicím s volným prostorem naložit.

Druhým přínosem je možnost takto po stranách chráněný přístřešek využívat i jako venkovní dílnu. To jde samozřejmě i bez bočnic, s nimi však můžete pracovat pod přístřeškem i za méně vlídného počasí. Nejenže zajistí částečnou ochranu vůči větru, ale také omezí či zcela zamezí nanášení nečistot za větrného počasí do prostoru přístřešku. Tím vzniká lepší a na údržbu méně náročné pracovní prostředí.

Postranní panely zároveň zvyšují míru soukromí, zamezí tedy chuti nahlédnout, jaké auto pod přístřeškem parkujete, případně co zde skladujete. Tady se se panel určitě vyplatí.

A zlepší komfort užívání také v případech, chcete-li využívat přístřešek např. jako pergolu. Bočnice navíc u mnoha modelů ještě zvýší estetiku konstrukce přístřešku.

Bočnice pak můžete v rámci nabídky Hobbytec pořídit pro vybrané ocelové a hliníkové přístřešky na auto.