Kolik stojí? Rozhodně méně, než byste očekávali.

Které to jsou?

Jedná se o modely Arcadia, Amanda a Vitoria. Liší se rozměry a designovým pojetím, ale základní výhody a důvody, proč jsou tak populární, sdílí společně. Specifika jednotlivých modelů najdete níže.

Jak vypadají?

Jde o takzvané „stavebnicové” přístřešky pro automobil, s hliníkovou nosnou konstrukcí a krytinou z moderního polykarbonátu – prakticky bezúdržbového a vysoce odolného materiálu, který odolá i krupobití. Ten navíc disponuje i UV filtrem, jenž v tomto případě plní hned několik funkcí. Nejenže pomáhá udržovat krytinu barevně stálou, aby vypadala i po letech jako nová, ale také účinně zabraňuje přehřívání interiéru vozu a jeho na teplo citlivých částí za letních slunečných dní. A současně pomáhá chránit před blednutím lak karoserie vozu. Přesto je zajištěna dostatečná světelná propustnost.

 

AmandaJak se postaví?

Hlavním benefitem všech tří zmíněných modelů je však jejich konstrukce, ta je od počátku navržena k rychlému sestavení svépomocí. Zvládnou to 3–4 osoby i bez předchozích zkušeností s podobným typem montáží. Ta v totiž vzhledem k navržení celé konstrukce s tímto cílem probíhá podobně jako montáž nábytku z obchodního domu. A k jejímu úspěšnému dokončení postačí 1–2 dny. Totéž platí i v případě budoucí demontáže.

Velkou výhodou je, že montáž a umístění přístřešku tohoto typu nevyžaduje stavební povolení, jedná se totiž o montované, mobilní stavby. V budoucnu je tedy můžete po demontáži nejen uschovat, ale také přesunout a na novém místě opět začít využívat, třeba ke zcela jiným účelům.

 

 

111 4 palram arcadia 5000 carport2Bonus navíc:

U všech tří modelů se jedná o přístřešky pro jedno auto, ale s využitím propojovací sady EZ kit je možné několik samostatných přístřešků dokonce spojovat do ucelených sestav, a vytvořit tak více parkovacích míst, bude-li to v budoucnu potřeba (v závislosti na modelu).