Moderní přístřešky na auto, mezi které se řadí i ty z nabídky Hobbytec.cz – ať prověřených značek Siebau, anebo hliníkové zakázkové přístřešky na auto vlastní výroby, jsou prakticky bezúdržbové. Ale přesto jednou za čas nadejde chvíle, či by měla nadejít, kdy bude třeba se údržbě přístřešku věnovat. Jak postupovat?

4668 36e338e1fb28a289f0ea2fbcd35bd8d4Není třeba se této činnosti věnovat každý měsíc, vhodnější je jednou za půl roku provést rozsáhlejší údržbu. Anebo si vyčlenit pár minut a zkontrolovat stav přístřešku, na základě jeho vyhodnoceni se pak teprve do údržby pustit. Čím starší však kryté parkovací stání je, tím pravidelnější by měla jeho údržba být.

Krok první: Udržujte svůj prostor pro přístřešek pro auto v čistotě

Počasí je neřád a dokáže se po delším čase na přístřešku podepsat. Důležité je proto udržovat pod zastřešenou plochou pořádek a alespoň jednou za čas opláchnout parkovací plochu (i konstrukci) vodou a zbavit ji nečistot, případně podlahu alespoň vymést. Zabráníte tak např. tvorbě mechů a plísní, ačkoliv např. u většiny přístřešků z naší nabídky máte výhodu, že disponují kvalitní povrchovou úpravou a střešní krytina (nejčastěji z lexanu) je vůči usazování nečistot i tvorbě zmíněných mechů odolná.

Pod přístřeškem by se také nemělo nacházet nic, co překáží parkování, nastupování a vystupování a vůbec jakémukoliv pohybu okolo vozu. Nehledě na to, že neobratným střetnutím vozu s danými předměty můžete je či vůz či poškodit.

Krok druhý: Zkontrolujte celkový stav a proveďte opravy

O tomto bodu se zmiňuje již úvod tohoto článku – provádějte pravidelné kontroly a poohlédněte se po jakýchkoliv známkách poškození. Jejich včasným odhalením si můžete ušetřit spoustu starostí, času i financí, které by si oprava vyžádala, pokud by byla odhalena příliš pozdě či její odstranění odkládáno. Čím dříve tedy poškození odstraníte, tím lépe. Většinu zvládnete jistě opravit i svépomocí, ale i zde platí, že náročnější práce je vhodné svěřit profesionálům.

Krok třetí: Pozor na vodu a sníh

Zkontrolujte střešní svod vody, zda nedochází k zatékání vody na parkovací plochu, především zda se zde následně dlouhodobě nezdržuje. Případně ucpaný odtok vody je nutné vyčistit a u usazující se vodě na parkovací ploše zajistit možnost odtéci. Dlouhodobé působení kalužin by mohlo vést ke korozi (zejména u levnějších přístřešků, které v závislosti na výrobci nemusí mít natolik kvalitní povrchovou úpravu).

Co se zimní sezóny a sněhu týče, vyplatí se zjistit si nosnost přístřešku v kg na metr čtvereční (ideálně i jak hrubou vrstvu toto představuje), abyste věděli, kdy už je na čase zasáhnout a sníh ze střechy přístřešku odklidit. Většina přístřešků pro auto z naší nabídky má však vysokou únosnost. V našem sortimentu najdete dokonce modely určené do extrémních sněhových podmínek.

K odklízení sněhu pak na Hobbytec.cz najdete dokonce speciální hrablo na sníh, určené pro pohodlné odklízení sněhu z přístřešků či zahradních pergol.