Vy se ptáte, my odpovídáme.

neapol

FAQ

Ostrovní systém vs. zapojení do sítě – v čem je rozdíl?

Klientům nabízíme volbu mezi dvěma způsoby realizace:
Ostrovní systém, který není napojen do distribuční sítě a slouží k získání vyšší míry energetické soběstačnosti i v místech, kde není dostupný přívod elektrické energie. Je vhodný primárně pro zajištění napájení specifických spotřebičů.

Druhou možností je přímé napojení na distribuční síť, což umožňuje nejen zajištění výroby elektrické energie pro vlastní spotřebu, ale také prodej jejích přebytků dále do distribuce. Tím lze náklady na energie ještě snížit, či dokonce ještě vydělat. Systém však musí v tomto případě disponovat minimálním výkonem 3 kW.

Je možné zajistit pro pořízení solárních panelů financování prostřednictvím úvěru či získat dotaci?

Ano, financování lze zajistit až do výše 100 % pořizovací ceny, a to bez nutnosti ručení, se splatností až 20 let, spolupracujeme
s Raiffeisenbank, a. s. To platí v případě financování solárního systému pro zahradní stavby, jako jsou přístřešky, pergoly či zimní zahrady. Tuto možnost mají jak domácnosti, tak i malé a střední podniky. Financování je zajištěno do několika pracovních dní.

Čerpání dotace je rovněž možné a nabízíme v tomto směru její vyřízení, kdy dlouhodobě dosahujeme 99% úspěšnosti.

Jaká je návratnost investice do solárních panelů?

Návratnost se samozřejmě liší, ale v situaci, kdy aktivně spotřebováváte alespoň 70 % panely vyrobené energie, je návratnost poměrně rychlá, tedy v rozmezí 4–8 let.

Na co se nejčastěji používá vyrobená elektřina?

Primárním účelem je zajištění energie pro spotřebu v domácnosti, tedy napájení spotřebičů, případně i ohřevu vody v bojleru. Navíc lze nespotřebovanou energii uchovávat v akumulační baterii pro budoucí použití.

Na jakou stranu orientovat zahradní stavbu se solárními panely?

Nejvyšší výkon získáte orientací stavby s panely na jižní stranu,  v případě jihovýchodu a jihozápadu již dochází k menším výkonnostním ztrátám, přibližně na úrovni 8 %. Severní strana je pro tento účel nevhodná.

Mohu si někde přístřešky před koupí prohlédnout?

Ano, nejžádanější solární přístřešky pro auta, solární pergoly a solární zimní zahrady si můžete přijít osobně prohlédnout do našich ukázkových center. Stačí si pouze domluvit termín vaší návštěvy. Rádi vám zodpovíme i jakékoliv případné dotazy.