Ačkoliv se situace dnes již zlepšuje, většina přístřešků pro automobily postrádá osvětlení. Pokud patříte k těm, kdo osvětlení svého nového přístřešku na auto zvažují, neboť má řadu výhod, seznámíme vás s důvody, proč zvolit LED osvětlení a jak případně chytře ušetřit na spotřebě.

8 hlavních výhod

  • Hlavním důvodem je samozřejmě to, že existence osvětlení přístřešku automaticky zvyšuje možnosti jeho využití. Třeba jako zahradní pergoly, venkovní dílny…
  • Současně ale také efektivním způsobem zvyšujete úroveň, s jakou dokáže zaparkovaný vůz ochránit. Automobil pod ním je pak dobře viditelný, což představuje samo o sobě pro možné zloděje zvýšené riziko jejich dopadení. Použitím světel ideálně s pohybovým senzorem ještě stoupá.
  • A samozřejmě má osvětlení pozitivní dopad i na celkovou estetiku prostoru přístřešku, ale také parkovaného vozu. V nočních hodinách radost pohledět.
  • LED osvětlení má nejen vyšší účinnost (je až o 90 % účinnější oproti standardním zářivkám), ale i výrazně delší životnost, což znamená méně časté výměny zářivek. Tedy nejen úsporu na provozních, ale také pořizovacích nákladech. Jejich instalace je navíc velmi pohodlná. Světla a zářivky jsou k dostání v řadě variant a např. u většiny chytrých systémů osvětlení jsou jejich nedílnou součástí.
  • Plusem je také, že produkují méně tepla; to však spíše než v přístřešku oceníte v prostorách garáže, kde jejich delší provoz tak neovlivní výslednou teplotu v interiéru.
  • Navíc jsou poměrně odolné vůči rozbití, výrazně více než standardní zářivky. Nehrozí rozbité sklo na podlaze.
  • Lépe snášejí výkyvy teplot, právě proto jsou vhodné pro venkovní provoz.
  • Za zmínku stojí také recyklovatelnost; jejich použitím tak berete ohled nejen na sebe, svůj komfort
    a peněženku, ale také životní prostředí.

Chcete-li navíc ušetřit na elektrické energii nejen k osvětlení přístřešku či garáže, ale i části, nebo dokonce celé své domácnosti, může být vhodným řešením investice do FVE panelů – v sortimentu Hobbytec dokonce najdete moderní, solární přístřešky na auto, které jsou navrženy přesně za tímto účelem. A samozřejmě také solární zahradní pergoly a zimní zahrady.