Jako jednoduchý důvod by asi stačilo říci, že se jedná o nejmodernější krytinu současnosti pro zastřešování přístřešků a zahradních staveb obecně, podobnou polykarbonátu. Ale těch důvodů je hned několik.

Lexanová krytina v sobě kombinuje vysokou odolnost a schopnost zajistit vysokou ochranu parkovaného vozu před nepřízní počasí. Samozřejmě před krupobitím
a kyselými dešti, ale i před slunečními paprsky. Ty stále proniknou skrz ni, tedy přístřešek je dostatečně osvětlen, ale díky UV filtru nepřehřejí interiér vozu, což by jinak znamenalo nepříjemné klima uvnitř, ale také degradaci jeho na teplo citlivých částí. V podstatě si tedy s sebou nese pozitiva proskleného zastřešení, ale bez jeho negativ.

Dalším důsledkem celkové odolnosti krytiny je vysoká nosnost a schopnost odolat i větší sněhové nadílce.

Navíc na povrchu neulpívají nečistoty tak snadno jako na jiných materiálech, což opět znamená snížení nároků na údržbu na naprosté minimum. A pokud by byla nutná, je poměrně rychlá a snadná.

Výhodou je také dlouhá životnost a schopnost zachovat si dlouhodobě atraktivní vzhled.

Ze všech těchto důvodů disponují lexanovou krytinou ty nejžádanější přístřešky pro auto z naší nabídky. Ale uplatní se i u přístřešků na kola, autobusových zastávek nebo třeba vchodové stříšky a zahradní pergoly.

Z přístřešků s touto krytinou je to například celá populární série PJR, která patří dlouhodobě mezi nejžádanější v našem sortimentu carportů vůbec. Zejména pak hliníkový přísteřšek na auto PJR Standard s jedním parkovacím místem, který se řadí mezi cenově dostupnější modely (ale patří sem i modely v provedení se dvěma nebo i třemi místy k parkování).

Společným jmenovatelem celé série je pak nadčasový a elegantní design, kterému vždy dominuje stylová střecha. Takže lexanová krytina v kombinaci s konstrukcí z eloxovaného hliníku tvoří opravdu perfektní celek.

Nabízíme i další série a modely s touto všestrannou krytinou, jako je například přístřešek pro karavan PJW…