12.10.2017

Někdy není třeba volit garáž, protože bohatě vystačíte s přístřeškem, čili carportem. Může tomu tak být na místech, která jsou třeba hlídaná kamerami a nemusíte se bát zlodějů, kteří by vám vůz mohli z pod přístřešku odcizit. V takovém případě nepotřebujete pro garážování vašeho vozu uzavřený prostor, stačí vám bohatě přístřešek chránící před nepřízní počasí.

Věnujte rozhodnutí dostatek času

Pokud se rozhodnete, že nechcete garáž, ale postačí jenom přístřešek na auto, zbývá vám jednoduché rozhodnutí. Jaký si vybrat? I když jsme se zmínili, že jde o jednoduché rozhodnutí, nemusí to platit pro každého. Někdo se bude rozhodovat velice dlouho a zvažovat všechna pro a proti. To v žádném případě neodsuzujeme, naopak. Je lepší věnovat rozhodnutí raději více času a zvolit správné řešení, než všechno uspěchat a pak si kvůli tomu nadávat. Protože když už bude přístřešek stát, je pozdě vyčítat si, že jste měli volit jiný materiál, jinou podobu nebo jiné řešení.

Vynikající konstrukční materiál

Na co byste se ve vašich úvahách na téma jaký přístřešek zvolit měli především soustředit? Jde zejména o co nejdelší životnost. Uvědomte si, že jde o investici na dlouhá léta dopředu, která by měla rozhodně něco vydržet. Co tedy vybrat hliníkový přístřešek pro auto rozhodně není špatnou volbou. Jistě jste už hodně slyšeli o tom, že eloxovaný hliník je konstrukčním materiálem, který vykazuje vynikající vlastnosti a je to naprostá pravda. Jde o lehký, ale přitom dostatečně pevný kov.

Pozinkovaný plech vydrží desítky let

Neméně dobré vlastnosti nabízí i ocelové přístřešky pro auto. Využívá se pozinkovaná ocel, protože právě pozinkování zabrání korozi. Nemusí jít ale pouze o materiál na konstrukci přístřešku. Na střechu přístřešku je možné využít pozinkované plechy, které poskytují mimořádně odolnou a pěknou střešní krytinu. Vydrží bez nadsázky klidně i desítky let.