13.10.2017

Při rozhodování, zda pořídit přístřešek na auto či garáž si raději vybrat přístřešek, i když vás nijak neomezuje finanční rozpočet na stavbu? Možná vás takové rozhodnutí uvede do rozpaků, ale nejde o žádnou výjimku. Ano, jsou takové případy, kdy se lidé rozhodnou pro přístřešek, i když by měli peníze i na garáž.

Nemusí jít jenom o snahu ušetřita

Za výše popsaným rozhodnutím určitě nemusí být snaha ušetřit, ale naopak pragmatická úvaha, co bude pro mne a moje požadavky a účel nejvhodnější. Garáž jako taková má sice celou řadu výhod, ale přístřešky na auta jsou na tom obdobně. Také představují široký blok výhod. Některé jsou všeobecně známé a často se používají jako argument při diskusi, zda je lepší garáž či přístřešek, jiné ale už tak známé nejsou, a přitom patří mezi neméně důležité.

Nezatížíte svůj rozpočet

Zopakujme si tedy ty známé důvody, proč přístřešek na auto ano. Především je mnohem levnější, než garáž. Pokud investujete do přístřešku, rozhodně to váš rodinný rozpočet nezatíží tolik, jako garáž. Za další přístřešky patří mezi jednoduché stavebnice, se kterými si velmi často poradíte i vy sami, s jedním či dvěma pomocníky. Klidně se takový přístřešek dá postavit během pár dní a můžete hned garážovat. Také jsou přístřešky v podstatě bezúdržbové. Nevyžadují žádnou zvláštní péči.

Auto nezažívá teplotní šoky

Jsou ale i věci přístřešky na auto parkovací stání, které nejsou tak frekventovanými argumenty. Třeba si málokdo uvědomuje, že skutečnost, že váš vůz nezažívá teplotní šoky při přechodu z venkovního prostředí do garáže (zejména té vytápěné), je pro jeho životnost velmi prospěšná. Nedochází ke kondenzaci vodní páry, která zapříčiňuje korozi. Auto je stále ve stabilním prostředí. Také je velice důležité, že přístřešek může tvořit zajímavý architektonický prvek, který se může dokonale přizpůsobit prostředí.