16.10.2017

Většina lidí zná přístřešek jako hotovou konstrukci sestávající z nosných sloupků a střechy. Zejména u novostaveb moderního typu se ale nabízí i jiná nekonvenční řešení. Můžete při jejich tvorbě pracovat se samotným domem, tvoříte celek, který spolu souvisí, navazuje na sebe. Nemusí jít o žádný univerzální recept. Originalita se cení, přitom by ale takový přístřešek měl vždy dokonale splnit svůj účel.

Když stání splývá s domempristresky na auta 6

Přístřešky na auta parkovací stání mohou přímo navazovat na dům, vlastně být jeho součástí, i když třeba jenom částečně. Například plochá střecha domu může přesahovat dům jako takový a pokračovat ve stání pro auto, případně i další technické budovy, třeba kůlny. Takové řešení působí velice příjemně, jde o velmi moderní architekturu podle soudobých designérských trendů. Přístřešek je nedílnou součástí obytných prostor, respektive je na ně navázán a může zde být vedle něj třeba garáž. Vedle domu je tak vedle sebe postavený přístřešek i garáž, případně i další objekty.

Minimalismus je dnes velice v módě

Popisovaná minimalistická řešení jsou v současnosti hodně v módě, a to zejména u moderních autorských domů, děl soudobých architektů. Přístřešky pro auto splývají s domem. Můžete ale zvolit i přesně odlišnou koncepci a sice rustikální řešení. To se hodí ke klasickým starším domům, k nimž třeba potřebujete přistavět stání pro auto dodatečně podle svých aktuálních potřeb.

Je libo rustikální domeček?

Další možností je tedy přístřešek na auto rustikálního charakteru, který tvoří třeba dřevěné nosné sloupky, dřevěná konstrukce střešního krovu a na ní položená sedlová střecha z pálených tašek. Takový objekt na ochranu vašeho vozu bude skvěle ladit s vaším starším domkem. Zároveň bude tvořit příjemnou součást vaší zahrady i celé krajiny. Naprosto dokonale zapadne mezi své okolí.