17.10.2017

Existuje spousta různých druhů přístřešků. Lidé se většinou nejčastěji setkávají s přístřešky typu pro auto. Ovšem nabídka je ještě mnohem širší. K rodinnému domu, ale i chatě i chalupě upotřebíte i spoustu dalších přístřešků, třeba ke skladování dřeva, na zahradní techniku, na zakrytí malé dílny obsahující třeba cirkulárku. Je na vás, k čemu všemu se dá takový přístřešek upotřebit.

Plachtu neprotrhnou ani sněhové závějea

Jaké mohou být přístřešky na auto? Nabízí se velice široká paleta různých druhů přístřešků. Můžeme začít třeba těmi nejjednoduššími plachtovými přístřešky. Dokonale splní svůj účel a dostanete je za velmi příznivou cenu, to jsou jejich hlavní devizy. V zásadě je základem jednoduchá ocelová konstrukce, na kterou se natahuje plachta. Ta má velkou pevnost, bez potíží odolává vodě a vyznačuje i vysokou nosností, takže se nemusíte bát, že se v zimě protrhne, když na ni napadne sníh.

Vynikající volba i pro zemědělce

Je samozřejmé, že pomyslný poměr cena/výkon mají plachtové přístřešky opravdu vysoký. Proto je rozhodně nepovažujte za nějaké provizorium hodící se jenom na sezónu. Jak již bylo řečeno, výborně odolávají i nepřízni počasí. Proto je neodvane vítr, nevytopí déšť, nesvalí sníh. Zároveň plachtové přístřešky hojně užívají také zemědělci, kteří pod nimi ukrývají svoji techniku, pokud s ní nechtějí zajíždět do garáží. I pro zvířata se jako úkryt na pastvě hodí plachtový přístřešek, kam se mohou třeba krávy či koně schovat před deštěm.

Schováte sem i gril

Další kategorií jsou ocelové přístřešky, jež poslouží třeba jako úkryt pro auto, ale stejně dobře i jako střecha venkovního posezení, kam můžete postavit nejenom zahradní nábytek v podobě stolku a židliček či lavice, ale také jako střechu na gril. Zároveň se sem dá i uklidit dřevo na topení, pokud ho nepoložíte přímo na zem, bude kolem něj krásně proudit vzduch a bude výborně schnout.