18.10.2017

Ceny energií rostou. Ptáte se, jak to souvisí s přístřešky? Odpověď je jasná. Střecha přístřešku se dá využít k různým účelům, včetně toho, že si na střeše zřídíte svoji malou solární elektrárnu. Není to nejmenší problém. Stačí si obstarat potřebná potvrzení a následně ji vybudovat.

Dřevo je přátelským materiálem44m1

V současnosti se spousta lidí zabývá ekologií a osud planety jim není lhostejný. Proto je snaha klást akcent na ekologii v mnoha ohledech a výjimkou nemusí být ani dřevěné přístřešky. Chcete svůj vůz uklidit pod přístřešek, který bude maximálně přátelský k životnímu prostředí? Potom si vyberte dřevo jako výchozí materiál pro stavbu přístřešku, protože to je samozřejmě od nepaměti maximálně šetrné k životnímu prostředí. Když na to přijde, můžete ho bez potíží zlikvidovat.

Panely pokryjí část vaší spotřeby

Dřevo ale není tím jediným, čím zohledníte ekologická kritéria při výstavbě přístřešku ze dřeva. Zároveň můžete na jeho střeše instalovat solární panely. Tak můžete čerpat svoji vlastní energii. Klidně vám panely umístěné na přístřešku mohou třeba pokrýt určitý díl vaší spotřeby, nebo dokonce celou spotřebu. V případě, že budete mít malou spotřebu, můžete následně přebytky pouštět do sítě. Mít malou solární elektrárnu a pod ní ukryté auto zkrátka nemusí být jenom sen, ale realita.

Být nezávislý na cenách se vyplatí

Výhodou je, že montáž solárních panelů na hotové přístřešky není nic složitého. Zvládne ji dokonce i proškolený kutil. Jestliže si ale s prací se dřevem a kutilstvím příliš netykáte, je samozřejmě lepší, když necháte tuto činnost na odborné firmě, která těmto záležitostem rozumí. Jde vlastně o jednoduchou stavebnici, která umožní sestavit všechny díly do celku. Vy díky instalaci panelů budete nezávislí na cenách elektřiny, a to se v dnešní době vyplatí.