19.10.2017

Střecha přístřešku musí být velice odolná, to určitě všichni velice dobře víte. Proto je rozhodně ve vašem zájmu zajisti přístřešku kvalitní střechu, která vydrží nápor větru, deště i sněhu. A světe, div se, také slunce. Ano, je to tak i slunce představuje určitou zátěž pro váš vůz nebo jiné stroje či materiály ukryté pod přístřeškem. UV paprsky jsou také škodlivé.

Každá konstrukce si žádá jiný materiál1

Když budujete přístřešky pro auta, samozřejmě počítáte s tím, že budou mít střechu. Přístřešek bez střechy jak si naprosto ztrácí opodstatnění, jeho úkolem je samozřejmě chránit, co je ukryto pod ním. Jinou otázkou ovšem je, jakou střechu zvolíte. Obvykle je výběr konstrukce střechy otázkou toho, z jakého materiálu je přístřešek samotný. Vše se odvíjí od jeho konstrukce. Jiný materiál střechy budete volit pro přístřešek sestavený z dřevěných hranolů, jiný pro konstrukci z ocelových nebo hliníkových profilů.

Nenaruší je déšt ani slunce

V zásadě můžete pro auto a nejenom pro ně nechat postavit i plachtový přístřešek. Tam je samozřejmě jádrem ocelová konstrukce, na niž se napíná plachta. I plachta může být, pro někoho možná překvapivě, velice kvalitní střešní krytinou. Plachty jsou totiž velice pevné, to je základní požadavek na ně. Rozhodně je nenaruší déšť, samozřejmostí je jejich voděodolnost. UV odolnost zaručí, že nebude degradovat působením UV paprsků. Ani vítr nemá šanci, ovšem tady je samozřejmě předpokladem dobré ukotvení celého přístřešku a tím pochopitelně i přichycení plachty.

Vydrží i sněhovou nadílku

Trochu vás to nejspíše překvapí, ale plachta si poradí i se sněhem. Má značně vysokou nosnost. V našich klimatických poměrech není problém mít plachtový přístřešek i v zimě. Pouze v horském terénu byste se měli informovat o tom, kolik tam průměrně padá sněhu a jakou má plachta přístřešku nosnost sněhu. Zvolit potom takovou, která bez problémů vydrží i větší nápor sněhu. Je tedy více než jasné, že přístřešky pro auta parkovací stání mohou sestávat i z jednoduchých kovových konstrukcí potažených plachtami. I ty mají velmi dlouhou životnost a dobrou kvalitu.