20.10.2017

Ve své životní praxi se setkáte s různými typy přístřešků. Když se řekne přístřešek, velká část lidí si představí přístřešek na auto nebo kůlnu na dříví. Je ale třeba zdůraznit, že přístřešky zahrnují i spoustu dalších a jiných typů úkrytů. Třeba zemědělci potřebují velkou spoustu přístřešků.

Pod přístřešek pro osobák se bagr nevejdeplachta

Samozřejmě přístřešky na auta se uplatní i na zemědělských usedlostech. Každý farmář, majitel polí, luk a zahrad a chovatel nejrůznějších druhů hospodářských zvířat má také autopark, který potřebuje chránit. Ať už jde o osobní vozy určené pro přepravu zaměstnanců, nebo nákladní vozy na převážení hospodářských zvířat atd. A samozřejmě přichází na řadu zemědělská technika, která si většinou žádá větší a vyšší přístřešky. Pod malý přístřešek pro osobák se vám bagr zkrátka nevejde.

Velcí mohou jít cestou montovaných hal

Jaké přístřešky tedy můžete využít pro zemědělskou techniku? Málokdo má k dispozici velké stodoly s vjezdem, který bagr bez potíží projede. Velká hospodářská družstva mohou tento problém řešit například velkou montovanou halou s vjezdem pro nákladní vozy, kde může technika parkovat a nikomu nepřekáží. Ovšem menší zemědělci nemají takové finanční možnosti, ani prostory pro postavení haly. V takovém případě jsou vhodnou alternativou plachtové přístřešky.

Hodí se i pro koně

Jde samozřejmě o velké plachtové haly. Jejich pořízení není tak nákladné jako v případě montovaných hal, vyjdou mnohem levněji. Proto si je mohou dovolit třeba i zemědělci, kteří nemají tak silně finanční zázemí. I oni ale potřebují garážovat. Bytelné ocelové konstrukce s nataženou silnou a pevnou plachtou dokonale splní všechny požadavky. Další variantou vhodnou pro zemědělce jsou ocelové přístřešky větší i menší. Poslouží k zaparkování techniky a třeba i k ustájení koní.