23.10.2017

Když chcete parkovat auto, přemýšlíte o tom, zda zvolit pouze carport, tedy stání s přístřeškem, nebo přímo garáž. Obojí má své výhody i nevýhody. Zaměřme se nyní na přednosti přístřešků. Těch je překvapivě spousta. Které to jsou?

Nejde vždycky jenom o cenupristresky na auta 14

Především přístřešky pro auto parkovací stání jsou levnější než garáže. To je podstatný fakt, podle kterého se mnozí lidé rozhodují. Peníze hýbou světem, to stoprocentně platí i v tomto případě. Ovšem nejde vždy jenom o cenu, stejně důležitá jsou i další kritéria. Například, kdy budete parkovat. Samozřejmě každý chce mít parkování co nejdříve. Rád by, aby jeho vůz byl co nejdříve patřičně chráněn před nenechavců i nepřízní počasí. Nikomu se nechce dlouho čekat.

Dají se postavit velice rychle

Právě rychlost, s jakou přístřešky na auto mohou být postaveny, hraje velkou roli v tom, jaký způsob parkování zvolíte. Zejména pokud budete porovnávat s garáží stavěnou svépomocí. Přístřešek můžete postavit během velice krátké doby, klidně za jediný den. Takže můžete parkovat v podstatě okamžitě, což je velice důležité. Za další pod přístřeškem váš vůz netrpí žádným klimatickým šokem. Je totiž vystaven stále stejným teplotám, nedochází ke změnám při vjezdu do garáže a výjezdu ven.

Žádné klimatické šoky

Právě proto, že auto je ve stále stejných podmínkách, tento fakt se pozitivně promítá do živnosti vašeho vozu. Ta se díky přístřešku na auto významně zvyšuje. Kdybyste svůj vůz nechal napospas větru, dešti, krupobitím i slunci. Všechny tyto projevy počasí mají na karoserii vašeho vozu silně negativní vliv. I UV paprsky že slunce poškozují karoserii, degradují například lak na automobilu, ale také ničí pryžové díly. To je samozřejmě negativní jev, který mnozí lidé ani nevnímají, ale také nepříjemně působí a dělá problémy.