24.10.2017

Chcete vytvořit přístřešek pro svůj vůz? Potom můžete zkusit sáhnout po dřevěném přístřešku. Jedná se o optimální řešení problému, které se hodí zejména tehdy, pokud máte dřevěný dům. Takový přístřešek s ním bude dokonale ladit. Není nejmenší problém ani v případě, že se chystáte přístřešek stavět teprve dodatečně, až ve chvíli, kdy už dům stojí.

Smrk vyhoví všem požadavkůma

I za popsaných okolností samozřejmě můžete vybudovat přístřešek na auto, který dokonale splní vaše nároky a navíc bude i dobře vypadat. Žádáte-li dřevěný přístřešek, obvykle se v našich zeměpisných šířkách používá k jeho konstrukci kvalitní smrkové dřevo bez kazů. I když smrk patří mezi měkčí druhy dřeva, bez potíží odolá i velice nepříznivému počasí. Samozřejmě záleží na tom, aby jeho konstrukce byla kvalitní a dobře ukotvená, to je naprostý základ.

Nechte si vytvořit řešení na míru

Pokud máte jistotu, že bude použito na přístřešky na auto kvalitní dřevo, které je dostatečně vyschlé, aby se nekroutilo, neměnilo rozměry vlivem výkyvů počasí a vzdušné vlhkosti, můžete přemýšlet o designu. Možností je celá řada, rozhodně byste ale měli vycházet z toho, jak vypadá váš dům. To je obzvláště důležité, aby přístřešek na něj stylově navazoval a nevypadl z celkové kompozice domu a jeho okolí. Klidně stojí za to nechat si udělat přístřešek na míru s různými prvky a využít třeba některé ozdobné motivy z vašeho domu.

Vizualizace ve 3D pomůže

dřevěné přístřešky je možné bez potíží vizualizovat ve 3D ještě předtím, než vůbec začnete stavět. Potom si můžete vše promítnout v trojrozměrném modelu a posoudit, jak přesně bude přístřešek vypadat přímo zasazený do terénu. Klidně si zkuste zapasovat do vaší zahrady více různých typů přístřešků – vše samozřejmě virtuálně a budete moci posoudit, co bude pro vás nejlepší, nejhezčí.