26.10.2017

Když vybíráte přístřešky pro auto, můžete volit i velice netypická řešení. Není totiž umění vybrat maximálně prostorný typizovaný přístřešek, který se dá umístit kamkoliv na velkém prostoru zahrady. Je ale umění postavit přístřešek na malý netypický prostor, to totiž vyžaduje velice silnou kreativitu.

I na minimálním prostoru se dá vymyslet hodněpJR

Zkuste si představit následující situaci. Máte rodinný dům v kopci. Stejně tak zahradu. Jak vyřešit parkování? Můžete tak například zajistit parkování nahoře na kopci, nebo dole pod kopcem. Pokud ocelový přístřešek postavíte dole, budete se potýkat s prostorovým nedostatkem. Řešením je zakousnout parkovací místo do srázu. Tomu budete potřebovat přizpůsobit i samotnou konstrukci přístřešku. Tu je třeba vytvořit na míru.

I se stromem si můžete poradit

Jiný problém spočívá třeba v tom, když v místě, kde potřebujete vytvořit hotový přístřešek, roste například velký a silný strom. Není problém takový strom klidně zakomponovat i do vlastního přístřešku. Budete mít unikátní dílo, jaké hned tak někdo nemá. Ale například ve střeše se dá udělat výřez pro kmen a samotná koruna se bude tyčit nahoře nad střechou. Jistě to bude vypadat dobře. Podobné řešení je sice finančně náročnější, ale na druhou stranu vám velice pomůže zvládnout potíže spojené s parkováním.

Jako parkování se hodí i nika ve zdi

Další možností parkování jsou i přístřešky na auta stavěné do niky ve stavbě domu. Dají se tak velice účelně využít různé atypický tvarované domy a prostory kolem něj. Střecha se tak může vytvarovat podle domu,to není problém. Podstatné je, aby šlo o dostatečně velký prostor, kam se vejde váš vůz a kam půjde bez potíží zajet. Pak už jde jenom o to, stanovit nějaké zajímavé řešení. Můžete si s tím i vyhrát, využít nové a netypické materiály, to už je na vás.