27.10.2017

Budujete-li přístřešek pro svůj vůz, neměli byste ho vnímat jenom jako designovou stavbu, ale neopomínat ani jeho všechny praktické funkce. Samozřejmě je prioritou, aby chránil vaše auto před nepřízní počasí, ale tato jeho úloha není jediná. Měli byste se soustředit na to, aby přístřešek byl kompletním zázemím pro vše ostatní.

Omezíte pohyb ve tměCP flat

Stavbou přístřešku na auto chráníte vůz před sluncem, větrem, deštěm i sněhem a zároveň si tím zajišťujete místo k parkování. Budete-li mít třeba ve městě před svým domem svůj přístřešek na auto, nikdy už nemusíte hledat místo k zaparkování. Ovšem myslete i na praktické věci. Je dobré zajistit si u přístřešku také osvětlení. Oceníte to, když budete odjíždět s autem brzy ráno ještě za tmy, nebo se naopak vrátíte pozdě večer za tmy. Pak vám vhodně řešené osvětlení usnadní orientaci.

Jde o vaši bezpečnost

Přístřešky na auto vybavené osvětlením jsou samozřejmě také bezpečnější. V osvětleném prostoru nehrozí nebezpečí, že byste se zranili, zároveň byste viděli jakoukoli osobu, která by se zde pohybovala, a přitom by zde neměla co dělat. Jde tedy i o vaši bezpečnost. Instalací osvětlení ji velmi zvýšíte. Světlo se také hodí v případě, že budete ukládat do auta věci na cestu, nebo naopak z auta třeba vykládat nákupy, nebo také něco na voze opravovat.

Uvidíte kapky v trojúhelníku

Za další přístřešky na auto parkovací stání mohou mít i osvětlenou příjezdovou cestu. I ta je velmi praktická a mnohem bezpečnější, než se pohybovat neosvětleným terénem. Nemusí přitom jít o nijak nákladnou záležitost, dají se klidně použít i zapuštěná světla instalovaná kolem cesty, nebo světla na patnících či stožárová. Samotné světlo v přístřešku by pak mělo mít ochranu proti stříkající vodě. Zda světlo tuto ochranu má, o tom informují kapky v trojúhelníku.