1.11.2017

Jedním z mnoha trendů dnešních dnů je stavba přístřešků pro auta místo klasických zděných garáží. Velmi silně se zde přitom uplatňují dřevěné přístřešky. V posledních letech jsou velmi populární, protože nabízejí designérsky velice zajímavá řešení. Někde se možná dá dokonce mluvit o tom, že téměř nahradily zděné garáže.

Carport zvládnete postavit i samipy

Proč jsou nyní dřevěné přístřešky na auto tak oblíbené? Především proto, že carporty, čili přístřešky, jednoduchá stání, vyjdou na zlomek ceny zděné garáže, což spousta lidí z finančních důvodů uvítá. Za druhé stavba dřevěného přístřešku je velice rychlá. Za třetí celý proces stavby je velice jednoduchý. V podstatě se dá říci, že ani nepotřebujete odbornou firmu. Patříte-li mezi zdatné kutily, tak je dost dobře možné, že zvládnete přístřešek z dodaného materiálu a s návodem vyrobit sami.

Vyhnete se vlhkosti v garáži

Za čtvrté v mnoha případech jsou přístřešky na auto parkovací stání pro váš vůz lepším řešením než v garáži, kde se drží vlhkost, protože je třeba nedostatečně odvětraná. Obyt v takové garáži totiž vašemu autu ukrajuje jeho životnost. Z vlhkosti v garáži, srážení vodní páry na vodu je totiž bohužel už jenom jeden jediný krůček ke korozi vašeho vozu. Platí ale samozřejmě, že garážové stání čili přístřešek, je další stavba, která ale nesmí narušovat svým vzhledem okolí.

Vznikne i malý vestavěný domek

Čili přístřešek na auto nesmí narušit charakter zahrady, okolí domu. Stává se totiž součástí celého estetického komplexu vašeho domova. Přemýšlejte také před vlastní stavbou přístřešku, zda ji nevyužijete i na zaparkování kol, motorky či třeba uložení zahradní sekačky. Pokud ano, je praktické, aby v rámci přístřešku vznikl i malý vestavěný domek. Ten může dokonce nahradit i samostatný domek v zahradě, budete mít kam uložit zahradní nářadí.