17.11.2017

Stavět garáž není vždy naprosto nezbytné. Jsou situace, kdy se bez ní docela dobře obejdete a dokonce může být pro vás prospěšné, že jste si nevybrali garáž, ale přístřešek na auto. Ano, je to tak. Jsou přednosti, které může nabídnout především přístřešek na auto, a které se garáži nedostává, jakkoli vám to možná na první pohled nepřijde.

Velké plus? Nižší vstupní investicearcadia

Když se někoho zeptáte, proč by měl být přístřešek na auto lepším řešením než garáž, nejspíš ho jako první napadne cena. Ano, je to logické. Přístřešky jsou levnějším řešením parkování než klasické garáže, to je naprosto samozřejmé. Jde samozřejmě o to, že je zde mnohem nižší vstupní investice než v případě garáže. Zkrátka samotné pořízení přístřešku vás přijde na mnohem méně peněz, než když jde o garáž jako takovou. Stejně tak údržba celého objektu vám nespolyká tolik peněz.

Atypické řešení je možné

Jestliže probíráme výhody přístřešku v porovnání s garáží, rozhodně bychom ale neměli zůstat jenom u ceny, i když je nepochybně velice důležitým parametrem. Dalším důvodem je skutečnost, že zatímco garáž je prostě klasický kvádr, do něhož vjede automobil, přístřešky na auto parkovací stání mohou být i naprosto atypické. Nezřídka se totiž stává, že máme pro parkování vozu vyhrazen ne zcela standardní prostor, se kterým se musíme prostě smířit a maximálně ho využít.