15.12.2017

Jsme tu s třetím dílem přístřešků, tentokrát se budeme zabývat přístřešky ocelovými. Mnoho lidí jistě rádo sáhne po tomto typu přístřešků, protože jde o carporty s opravdu vynikajícími vlastnostmi. A samozřejmě nemusí jít ani jenom vysloveně o carporty, protože pod ocelovým přístřeškem se nemusí schovávat jenom auto, ale třeba i zahradní posezení, nebo dokonce gril.

Pomocí legování se vylepšují vlastnostiflat double

Když budete přemýšlet o tom, jaký přístřešek na auto bude vykazovat maximální životnost, zcela jistě vás napadne, že to bude přístřešek ocelový. Ano, ocel jako stavební materiál je naprosto logickou volbou, se kterou se rozhodně nespletete. Určitě jste již mnohokrát slyšeli o tom, jak se ocel legováním vylepšuje. Tedy při procesu tavení dochází pomocí legování – přídavkem dalších prvků k tomu, aby se podle potřeby co nejvíce vylepšily vlastnosti oceli. To je velmi důležité.

Ocelové stavby mají pevnost i tuhost

Legovaná ocel má výborné vlastnosti. Zvyšuje se její pevnost, tuhost, mechanické, tažné vlastnosti apod. Právě proto k tomuto procesu dochází. Z toho logicky vyplývá, že vlastnosti legované oceli jsou mnohem lepší než vlasti oceli surové. Samozřejmě z tohoto faktu těží stavebnictví a výroba stavebních konstrukcí. Výborné vlastnosti pak dodávají ocelovým konstrukcím pevnost, tuhost, odolnost, takže i ocelové přístřešky patří mezi velice kvalitní stavby.

Pozinkování zatočí se rzí

Zároveň mají velice dlouhou životnost, což je rovněž dáno právě získanými vlastnostmi. Velmi pozitivní je, že ocelové přístřešky na auto parkovací stání jsou téměř bezúdržbové, nevyžadují žádné další starosti. Zároveň je výhoda volit ocelové přístřešky v porovnání s klasickými zděnými jsou nákladově mnohem efektivnější. Nejsou náročné na čas a práci. Důležité je, že povrchová úprava ocel, respektive ocelových konstrukcí zajišťuje, že konstrukce nerezaví. Jedná se o pozinkování oceli.

Horší manipulace je nevýhodou

Máte tedy jistotu, že na rozdíl od dřevěných materiálů vám nebude způsobovat potíže dřevokazné houby, hniloba nebo červotoč. Díky pozinkování oceli pak nebude problémem ani rez. Dalším plusem je skutečnost, že přístřešky odolávají ohni. Z pohledu vlastností jsou tedy ocelové přístřešky jednoznačně vynikající volbou. Nevýhodou je, že ocel je poměrně těžká. Manipuluje se s ní tedy hůře než například s hliníkovými konstrukcemi. Přemístit takovou konstrukci není snadné.

Musíte upravit terén

Na druhou stranu ocelové přístřešky si nikdy nebudete montovat sami. Vždy vám je na klíč namontuje firma, takže potíže s případnou manipulací se vás tolik nedotýkají. Totéž platí i v případě, že byste změnili své stavební plány a chtěli jste třeba přístřešek přemístit jinam. I v tomto případě vám pomůže odborná firma. Počítejte také s tím, že pod přístřešek je potřeba připravit terén, což očekává provedení výkopů, štěrkové vrstvy a jejího zhutnění, dále pokládku dlaždic nebo betonování základové desky.

Ploché přístřešky s kůlnou jsou in

V současnosti patří mezi velmi žádané přístřešky na auto plochý ocelový přístřešek na auto s kůlnou. Výhodou je, že kůlna vám poskytne prostor na uložení věcí. Můžete navíc zvolit řešení v podobě stání pro dvě auta, ale klidně i pro celou firemní flotilu, všechno je jenom na vás. Samozřejmě je možné lakování, moderní technologie zinkování s příměsí hliníku několikanásobně zvyšují odolnost proti korozi, což je obrovská výhoda. Navíc není problém přístřešky v případě nutnosti dovybavit o stěnové díly a zajistit tak další ochranu vašeho vozu. Třešničkou na dortu je potom třeba možnost nahradit klasickou střechou tou průhlednou z polykarbonátu.