14.2.2018

Přístřešky mohou mít velice různou podobu. Záleží vždy na vás, co si zvolíte. Můžete vybírat od malé vchodové stříšky, zakrývající jenom vstupní dveře, až po velké přístřešky na auto.

Pouze malá ochranapjr2

Kolem domu obvykle potřebujete krytý prostor, který vás bude chránit před nepřízní počasí. Ne vždy přitom stačí, když vchod zakryje jednoduchá vchodová stříška. Ta totiž kryje jenom malý prostor kolem vstupních dveří a vstupní dveře samotné. To se hodí třeba v případě, že jdete domů a zrovna prší, ale jinak potřebujete mnohem silnější ochranu. Pak přichází na řadu další kategorie.

Stříšky se dají rozšířit

Sice se dají třeba vchodové stříšky hodně rozšířit a mohou například lemovat i celou stěnu domu, nebo dokonce dvě stěny a pokryjete tím třeba cestu od vchodu do domu po garáž. To ale nestačí. Jde jenom o malý prostor kolem domu a vy potřebujete mnohem větší. V takovou chvíli se hodí například hliníkové přístřešky, které bývají mnohem větší.

Propojte přístřešek s domem

Zádveří domu může klidně být kryté třeba přístřeškem na auto. Když vybíráte přístřešek na příjezdovou cestu, můžete zvolit větší, pod který se schová nejenom auto samotné, ale zároveň se přístřešek propojí s domem, respektive bude sahat až ke zdi domu. Zakryjete tak i cestičku od auta ke vchodu do domu. To se vám vyplatí pokaždé, když budete nakládat a vykládat auto ve chvíli, když zrovna bude pršet. Dojdete suchou nohou až domů.

Nepřistupujte na kompromis

Pokud nenajdete vhodné katalogové řešení takových přístřešků na auto, které by vám vyhovovaly, není nic jednoduššího, než si požádat o řešení na míru. Není problém zkonstruovat takový přístřešek na auto, který vyplní třeba i niky v zdi domu, vyhne se stromu. Budete tak mít šikovné řešení, které vydrží i desítky let. Je to rozhodně lepší, než volit nějaký nevyhovující kompromis, s nímž budete neustále bojovat.