23.2.2018

Hodně lidí chce garáž, ale má málo místa. Zjistí například, že na místě, kde o instalaci hotové garáže uvažují, by se betonový kvádr ani nevešel. Co teď? Není třeba naříkat, ještě jsou tady přístřešky.

Betonový kvádr může být problémpjf

Je jasné, že hotová betonová garáž vám zabere poměrně dost místa. Jednoduše musíte počítat s tím, že se jedná o betonový kvádr přesně definovaných rozměrů, který prostě musíte někam vměstnat. Někdy to může být problém, zejména tam, kde obecně máte potíže s místem a počítáte málem každý centimetr. Pak nezbude než zapomenout na garáž a zkusit instalovat přístřešek na auto.

S rozměry se dá pracovat

Musíme totiž zdůraznit, že přístřešky na auto mají proti garážím některé výhody. Nejde o žádný kvádr, ale jenom čtyři sloupky a střechu. Z toho vyplývá, že variabilita přístřešku může být mnohem vyšší, než je tomu v případě garáže. Samozřejmě máte určité katalogové rozměry přístřešků, ale na druhou stranu je třeba říci, že se s těmito rozměry dá různým způsobem pracovat. Nikde není 100% řečeno, že rozměry musejí být přesně definované.

Vykousnutá střecha není problém

Proto přístřešky na auto parkovací stání mohou využívat i různá atypická řešení. Rozměry se dají přizpůsobit. Stejně tak třeba střecha. Potřebujete parkovat v nice u domu, kam by se vám betonový kvádr garáže za žádnou cenu nevešel? Přístřešek váš problém vyřeší velice jednoduše. Klidně může být jeho střecha vykousnutá tak, aby přesně kopírovala niku domu. Vy pak získáte parking na minimálním místě.

Obkroužíte stojící strom

Dokonce třeba není problém ani to, když přístřešek na auto obkrouží již stojící strom, který byste jinak museli skácet. Takhle ale strom zůstane zachován a vy přesto budete mít kde parkovat. Řešení parkování na míru jsou efektivní. Maximálně s nimi využijete stanovený prostor, a přitom jsou po vzájemné konzultaci splněny všechny požadavky. Není problém přeměnit v carport pro jeden či dva vozy i naprosto netypický prostor.