18.2.2020

Předchozí příprava – ta je rozhodující, zda nám nový přístřešek na auto přinese skutečný užitek, anebo jen kopec starostí. Přesto jí většina lidí nevěnuje náležitou pozornost. Podívejte se, jakých chyb se můžete dopustit.

 

Co byste neměli při přípravě podcenit?

 

přístřešky na auto ocelové1) Umístění

Naše bohaté zkušenosti potvrzují, že zákazník, který důležitost umístění podcení, a jen co zahlédne první (či dokonce zbývající) volný plácek na pozemku, dojde k závěru: „Sem se přístřešek na auto umístí raz dva!” – je nakonec zklamán.

Ze všeho nejdříve věnujte pozornost výběru místa a zvolte takové, které se nachází ideálně v blízkosti domu či vchodu do firmy, abyste mohli naplno užívat komfort, který přístřešky na auto obecně nabízejí.

Vše důležité by mělo být v dosahu a zároveň nic nesmí překážet
a omezovat váš pohyb či samotné parkování s autem.

Následně vybrané místo vyměřte, abyste získali jistotu, že se na něj carport skutečně dá umístit a splní vše výše uvedené.

2) Příprava podkladu

Nároky na podklad se liší. Záleží, jestli se rozhodnete pro levnější přístřešek k montáži svépomocí, či standardní řešení s bytelnou konstrukcí, který na místě určení zpravidla montují naši zaměstnanci.

Někdy stačí dostatečně pevná zem, jindy je vhodnější prostor vybetonovat či vydláždit. V doplňkových materiálech k našim přístřeškům zpravidla uvádíme i doporučený druh podkladu pro daný model, sérii nebo rozměr. A pokud informace chybí, naše zákaznická podpora vám potřebné informace poskytne.

3) Zjištění nutnosti stavebního povolení

Přístřešky na auto o rozměrech menších než 25m2 za normálních okolností nevyžadují stavební povolení, ale pouze ohlášení stavby, popřípadě územní souhlas. Přesto doporučujeme, abyste před jeho pořízením kontaktovali váš stavební úřad.