25.2.2020 

Přístřešek na auto je sám o sobě dostatečně bezpečným místem. Velkou roli v tom hraje paradoxně otevřenost celé konstrukce. Zloděj, který má všech pět pohromadě, si samozřejmě uvědomuje, že by byl až příliš na ráně. Obzvláště, máte-li přístřešek pro auto umístěn rovnou u domu.

přístřešek na auto hliníkovýPřesto není od věci nenechat nic náhodě. Jak tedy zvýšit bezpečnost vašeho vozu?

Máme pro vás tři tipy.

Instalujte venkovní osvětlení

Světlo je nepřítel každého zloděje, proto investujte do venkovního osvětlení s pohybovým čidlem. Zvolte šikovné rozmístění několika světel, která se při sebemenším pohybu rozsvítí, přímo na konstrukci carportu, nebo do jeho těsné blízkosti. Osvětlí celý prostor i okolí carportu, a tak lumpa jednoduše vyplaší.

Za kolik? Obyčejné venkovní svítidlo s čidlem 250–600 Kč/ks, značkové (např. MyGarden Border společnosti Philips) od 1 800 Kč.

Za pár korun hodně muziky a ještě uděláte váš přístřešek pro auto stylovějším.

Překvapte rozstřikovači

Zahradní rozstřikovače a zavlažovače vás nadobro zbaví starostí se závlahou trávníku, ale také zvýší ochranu vašeho vozu. Jak?
Pokud umístíte poblíž carportu rozprašovače s pohybovým čidlem, spustí se, jakmile kolem nich kdokoliv projde. Trysky začnou na zloděje sršet vodu ze všech stran, a navíc vydávají dostatečný hluk, aby upoutaly vaši pozornost – a zmáčený vetřelec tak raději vezme nohy na ramena.

Spolu s osvětlením se tak jedná o perfektní preventivní opatření.

Za kolik? 250–700 Kč/kus.

Odrazujte kamerovým systémem

Ať už máte přístřešek na auto u domu, nebo samostatně stojí opodál v zahradě a je dobře osvětlený, zvažte (stejně jako byste to měli udělat v případě garáže) pořízení kamerového systému.

Funguje totiž nejen jako dokonalý odrazující prvek, ale také zachytí případného zloděje přímo při činu. A protože se pojišťovny, když dojde na věc, snaží z placení vykroutit, je kamerový záznam k nezaplacení.

Za kolik? Samostatnou venkovní kameru zakoupíte už za 1 200 Kč. Kompletní kamerový systém se 3-4 kamerami a záznamovým úložištěm pak za 4 500–6 000 Kč.