15.4.2020

Líbí se vám přístřešek pro auto ale přeci jen váháte, jestli není lepší pořídit garáž? Obě řešení mají svá pro i proti, která je třeba důkladně zvážit – proto jsme je shrnuli v následujících řádcích.

 

PŘÍSTŘEŠEK NA AUTO

PRO:

  • nízké pořizovací náklady – drtivou většinu přístřešků pořídíte  rozmezí 30–50 tisíc korun. A například oblíbené levné přístřešky na auto typu „stavebnice” u nás koupíte v akci ještě levněji;
  • enormní výběr – po stránce pestrosti nabídky vedou carporty na plné čáře, A to nejen co se týče široké škály rozměrů. Určitě najdete model vhodný i na malou či specificky umístěnou plochu, kam se garáž prostě nevejde. Bohatá je i designová pestrost a možnosti přizpůsobení.

Vyrábějí se také z více materiálů. U nás proto najdete:

  1. Designové hliníkové přístřešky na auto s originálními tvary střešní konstrukce, možností propojení a další.

  2. Tradiční dřevěné přístřešky na auto, které snadno splynou s okolím zahrady, chaty.
    Minimalistické ocelové přístřešky na auto s plochou střechou, nadčasovým designem a extrémní životností.
  3. rychlost stavby – přístřešky mají montovanou konstrukci, takže jejich sestavení je otázkou i pouhých 24 h. Levnější modely navíc dokáže alespoň průměrně zručný kutil s pomocí jednoho či dvou kolegů smontovat svépomocí.
  • variabilita umístění – modely, které nevyžadují kotvení do betonu, ale stačí libovolný dostatečně pevný povrch (např. přístřešky pro auta Palram), jsou díky tomu zcela mobilní.

GARÁŽ

PRO:

  • uzavřenost – garáž je už z podstaty po všech stranách uzavřená stavba, na rozdíl od otevřené konstrukce přístřešku proto nabízí při stejných rozměrech větší využitelnost prostoru a o něco vyšší úroveň ochrany vnitřních prostor a všeho, co se v nich nachází.

PROTI:

  • vyšší investice a náročnější výstavba – stavba zděné garáže je běh na dlouhou trať, vyžaduje plánování, mnohdy četná povolení, profesionály při realizaci týdny i měsíce táhnoucí se výstavby. Nutné je schválení stavby, hrozí komplikace s dodavateli… A s tím přímo souvisí až statisícové náklady, ve finále obvykle přesahující původní rozpočet.

 

Shrnutí

Přístřešky pro auta jsou proto jasnou volbou pro každého, kdo chce zajistit kvalitní parkování svého vozu rychle, výhodně a bez průtahů.