1.5.2020

Chcete při příjezdu domů a parkování v nočních hodinách dobře vidět a mít jistotu, že s autem cestou pod přístřešek o nic nezavadíte? Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou s výběrem a zajistí, aby vám osvětlení sloužilo přesně tak, jak má.

 

Rozmístění a počet osvětlení

Sloupkové osvětlení

Pro osvětlení příjezdové cesty k přístřešku či garáži doporučujeme venkovní svítidla v podobě sloupku. Nejlépe je přizpůsobíte charakteru příjezdové cesty, svítí poměrně tlumeně a vypadají elegantně i za denního světla.

Doporučujeme volit raději vyšší provedení sloupků a rozmístit je v rozestupu 3–4,5 m, nejlépe po obou stranách příjezdové cesty. Je třeba brát v úvahu intenzitu svítivosti, umístění a délku příjezdové cesty.

Příliš malý rozestup s větším počtem sloupků by mohl vyvolat iluzi, že máte na pozemku letovou dráhu ☺. A výsledek není ani pěkný, ani příjemný při jízdě po takto „přesvětlené“ cestě.

Náš tip: přístřešky na auto na zakázku

Nájezdová svítidla

Hitem posledních let jsou nájezdová svítidla, tedy osvětlení zapuštěné přímo do příjezdové cesty, odolné proti nájezdu automobilu. Nejenže cestu před vámi osvětlí příjemně tlumeně , takže máte dobrý přehled o okolí, ale zároveň svou intenzitou neruší. Navíc téměř všechna nájezdová osvětlení vynikají svým elegantním a moderním designem, který dokonale ladí s každou příjezdovou cestou, ať už vede pod váš hliníkový přístřešek na auto, anebo do garáže. Dají se použít jak samostatně, tak v kombinaci s dalším typem svítidel.

 

 

Solární osvětlení příjezdové cesty, anebo raději LED?

Solární svítidla jsou levná, eco-friendly a na rozdíl od elektrického osvětlení nevyžadují rozvod elektřiny po celé příjezdové cestě.

LED osvětlení má lepší svítivost a snáze si vyberete přesně takový typ, jaký se vám líbí a hodí. A také toho více vydrží.