15.6.2020

Přečtěte si, co vše tato dokonalá kombinace nabízí ve srovnání s klasickým řešením. A přidáváme tipy na oblíbené modely z nabídky Hobbytec.cz.

 

Výhody garáže s přístřeškem

Stejně jako dvojité přístřešky, také garáž s přístřeškem umožňuje bezpečně parkovat dvě auta. V rodinách, v nichž má každý dospělý vlastní auto, jde o výhodu číslo jedna.

Více prostoru, parkovacích míst a využití

Garáž s přístřeškem však oceníte, i když vlastníte jen jedno auto. Můžete si totiž vybrat, kam vůz zaparkujete podle okamžité situace. Potřebujete-li na práci v garáži více místa, jednoduše necháte auto venku, případně naopak.

Řada majitelů si pořizuje garáž s přístřeškem nikoli pro druhé auto, ale pro motocykl. Pro automobil je parkování pod přístřeškem naprosto dostačující, motorku je však vždy lepší parkovat v uzavřené, uzamčené garáži. A zbývající volný prostor se dá využít pro úschovu všeho potřebného, co však nechcete nebo nemůžete mít doma.

Běžné je také využití přístřešku u garáže jako zahradní pergoly, kterou by jinak bylo nutné pořídit samostatně. Většina pergol je navíc určena k uchycení ke zdi a často se kotví právě na jednu ze stěn garáže. Pokud tedy zatím nevlastníte ani jedno a nad pořízením uvažujete, trefíte dvě mouchy jednou ranou.

Nižší náklady a rychlejší realizace

Protože se jedná technicky o jednu stavbu, je pořizovací cena nižší než v situaci, kdy pořizujete či stavíte garáž a přístřešek na auto přidáte až dodatečně.

Samotná realizace je rychlejší, nemusíte totiž vyřizovat ohlášení stavby (popřípadě povolení v závislosti na rozměrech) pro dva samostatné objekty, ale pouze pro jeden.

Navíc se jedná o takzvané „hotové řešení”, odpadá tak zdlouhavá výstavba a samotné sestavení garáže s přístřeškem je od dodání
k zákazníkovi na určené místo otázkou hodin, nanejvýš dní.

 

Doporučujeme:


Montované garáže s přístřeškem

Montovaná konstrukce v několika provedeních je vhodná k umístění v místech s menšími prostorovými možnostmi, ale nabízíme ji i v prostornějším provedení. Je tu také možnost doplnit o bohatý sortiment příslušenství, zvolit barevný odstín, případně další dílčí úpravy podle přání zákazníka.

TIP: Chcete mít kde parkovat a skladovat, ale garáž s přístřeškem je pro vás zbytečně velká? Zvažte pořízení prostorově úspornější, ale stejně účelné varianty
v podobě přístřešku na auto s kůlnou (úschovným boxem), který nabízíme v několika variantách – sekce Ocelové přístřešky na auto.