21.7.2020

Zajímá vás, jak můžete přístřešku pro své auto dodat unikátní a nezaměnitelnou podobu, v níž se bude odrážet i kus vaší osobnosti? Máme pro vás pár jednoduchých a rychlých tipů, jak toho můžete dosáhnout.

Dotek přírody

Ať už máte velkou či malou zahradu, více zeleně není nikdy na škodu. Vyzdobit přístřešek závěsnými květináči s vaší oblíbenou květinou, exoticky a nevšedně vypadajícími kokedamami anebo osázet kolem dokola zakrslými stromky či keříky tak představuje perfektní krok.

Stejně jako u pergoly i zde se mohou uplatnit popínavé rostliny, zejména psí víno, vistárie anebo řapíkatá hortenzie. Ale existuje mnoho dalších. Časem, obzvláště necháte-li růstu popínavek volný průběh, mohou váš dřevěný přístřešek na auto doslova pohltit, což už ale nemusí být žádoucí.

Pokud vás ale tato představa láká, zklamáni nebudete. Naopak dodáte celé konstrukci nevšední šarm (a hrozí, že budete muset začít parkovat auto jinde, protože budete v prostoru obklopeném zelení trávit daleko více času vysedáváním a popíjením kávy, než parkováním). 

Světlo všude kolem

Jak vyřešit osvětlení v přístřešku na auto jsme psali již v jednom z našich dřívějších článků. Ten byl ale zaměřen především na efektivnost a praktičnost, v případě dekorativního osvětlení hraje hlavní roli fantazie.Nevšední kombinaci, obzvláště spolu se závěsnými květináči, tvoří rovněž závěsné osvětlení omotané či upevněné na trámy a sloupky. Trendem posledních let jsou zejména industriální zářivky, které s dřevem vyrábějí zajímavý souzvuk přírodního s moderním.

Praktická a žádaná jsou také solární svítidla, která jednoduše zapíchnete do země tam, kde si je přejete mít, a nemusíte se ani zabývat přívodem elektřiny. Získáte tak osvětlení zadarmo, sice méně intenzivní, ale o to intimnější. A rozmístíte-li jej například po jedné ze stran přístřešku či rovnou také podél příjezdové cesty, výrazně si zpříjemníte a usnadníte noční parkování.

Další drobnosti

Majitelé větších přístřešků, zpravidla dvoumístných, využívají část volného prostoru také jako plnohodnotnou náhradu za pergolu. Chcete-li tak učinit i vy, můžete prostor předělit elegantní příčkou různých vzorů 

a typů, a vytvořit tak jednoduše dva oddělené prostory. V místě pro posezení se pak perfektně vyjímají samozřejmě židle se stolečkem, ale také menší barový pult či rovnou venkovní kuchyňka.