28.7.2020

Potřebujete parkování pro auto, ale nechce se vám investovat do garáže? Nebo v té stávající zkrátka došlo místo a dumáte, jak rychle zajistit kryté parkování pro další vůz v rodině či firmě? Dřevěný přístřešek může být právě pro vás to pravé. Má totiž řadu plusů, které stojí za to si připomenout.


Výhody


Estetika

Důvodem číslo 1, proč si řada majitelů automobilů pořizuje k zajištění svého krytého parkování právě dřevěné přístřešky na auto, je bezesporu estetika. Výrobci totiž vynakládají velké úsilí, aby i moderně pojaté a zpracované přístřešky dneška stále působily klasicky až lehce rustikálně.

A nutno uznat, že vzhledem k rostoucí popularitě se jim to daří natolik, že v naší nabídce patří hned po hliníkových přístřešcích na auto k nejžádanějším. Ať už totiž dřevěný přístřešek na auto umístíte k roubence nebo cihlovému domu, nepůsobí rušivě, ale naopak s okolní zástavbou a vegetací dokonale souzní.

Všestrannost

Za svou univerzálnost částečně vděčí právě estetice, díky níž představuje dřevěný přístřešek nejen místo k parkování auta, ale také ideální prostor pro letní posezení, ale třeba i využití jako venkovní kanceláře. Snadno zajistí kýžený stín a klima chybějící pergoly či altánu.

S všestranností pak souvisí i přizpůsobivost. Dřevěné přístřešky aktuálně dodáváme v 8 modelových provedeních a nabídku stále rozšiřujeme. Především ale můžete zvolený model upravit podle svých představ. Na výběr je 12 barev nosné konstrukce a libovolná kombinace konstrukce a polykarbonátové krytiny.

Pokud vám dostupná nabídka rozměrů (u vybraných modelů přes 100 základních kombinací šířky a hloubky) nevyhovuje, upravíme je na míru podle vašeho přání a prostorových možností v místě instalace přístřešku.

Pevnost a odolnost

Dřevo je mimořádně odolný materiál, přístřešek vás tak může při správné údržbě dokonce přežít. Je také těžké, takže přístřešek i za silné vichřice stojí na místě jako skála.

 

Nevýhody


Údržba

Přestože výhody dřevěných přístřešků výrazně převyšují, je třeba pamatovat na to, že vyžadují pravidelnou údržbu, přinejmenším ve formě aplikace ochranného nátěru, který prodlužuje celkovou životnost. Tedy činnost, která si zkrátka jednou ročně vyžádá několik hodin vašeho času.

Odměnou vám na druhou stranu bude i po letech stále atraktivní přístřešek, dodávající vašemu domovu ještě více na eleganci a zajišťující stylové, bezpečné parkování pro váš vůz.