11.8.2020

Poohlížíte se po rychlém a cenově dostupném způsobu jak zajistit přístřešek pro své auto? A zajímá vás, jestli je lepší postavit si jej od základu svépomocí, anebo pořídit již hotové „stavebnicové” řešení? Odpověď najdete v tomto článku.


palram carport atlas 5Přístřešek na auto jako stavebnice – šetří čas i peníze!

Takzvané stavebnicové přístřešky na auto mají oproti klasické stavbě svépomocí hned několik výhod. Samotné montáži se sice ani v tomto případě nevyhnete, ale zcela odpadá přípravný proces. Nemusíte řešit shánění a volbu materiálu ani návrh konstrukce či případnou otázku stavebního povolení. Tedy časově velmi náročné úkony.

Naopak.

Konstrukce stavebnicových přístřešků pro auta je od základu navržena s ohledem na jednoduchou a rychlou montáž. Rozměry dokonale sedí, potřebné otvory jsou předvrtány a montážní sada je samozřejmou součástí balení.

Po doručení vám proto stačí zakoupený přístřešek vybalit z krabice, chopit se nářadí a ve 2–4 lidech (dle modelu) provést montáž podle přehledného a srozumitelného návodu.

Během několika hodin, typicky jediného odpoledne, máte hotovo a přístřešek je připraven k okamžitému použití.

Stejně rychle a jednoduše také kdykoliv provedete demontáž a případně i následný přesun a opětovné sestavení na jiném místě, což podomácku řešená konstrukce běžně neumožňuje. Byť se jedná o vlastnost, kterou na první pohled nemusíte nikdy využít, „změna je život“ a nikdy nevíte, kdy se rozhodnete například přestěhovat. Stavebnicový přístřešek si můžete kdykoliv vzít s sebou do nového domova. A nemusíte pak zbytečně investovat do koupě nového.

Běžné rozměry stavebnicových přístřešků na auto zpravidla nepřekračují 25 m2, proto k jejich montáži a umístění na pozemek není nutné stavební povolení, ale pouze územní souhlas.

Pohodlí, kvalita a praktičnost

Rozměry berou v potaz také uživatelský komfort – dostatek prostoru kolem vozu pro pohodlný pohyb, nástup, výstup či otevírání kufru
a manipulaci s nákladem. Zdánlivé drobnosti, na které se při podomácku řešené realizaci často zapomíná.

Samostatnou kapitolou jsou použité materiály, ty jsou od počátku pečlivě voleny tak, aby vydržely desítky let:

To zaručuje hliníková konstrukce s antikorozní úpravou a precizně aplikovaným barevným nátěrem a odolná polykarbonátová krytina, často dostupná v několika barevných odstínech, ošetřená účinným UV filtrem.

Tip: Kompletní nabídka - přístřešky na auto

U stavebnicových přístřešků jako jsou ARCADIA, VITORIA či ATLAS, navíc nejste limitováni rozměry. Ačkoliv jsou jednotlivé modely dodávány ve standardizovaných rozměrech, s pomocí propojovací sady, kterou lze dokoupit, můžete kdykoliv jednoduše spojit více přístřešků do jednoho celku. A vytvořit tak vícemístné parkování.

Na celý přístřešek navíc získáte na rozdíl od svépomocné výstavby kompletní záruku.

Jak sami vidíte, důvodů, proč si pořídit přístřešek na auto z řad stavebnicových modelů místo stavby svépomocí, je jednoznačně více.