8.9.2020

Prvním důvodem, proč se rozhodnutí postavit přístřešek svépomocí nemusí vždy vyplatit, je překvapivě ten, kvůli kterému nejčastěji lidé o podobném kroku vůbec začnou uvažovat. Finance.

Mnozí z těch, kteří potřebují bezpečné kryté stání pro své auto a mají omezený rozpočet anebo jen nechtějí příliš investovat, logicky předpokládají, že když si postaví přístřešek na auto sami, ušetří.

To není zcela špatná úvaha, v mnoha případech je to i pravda. U přístřešku na auto ale tak úplně neplatí. A to hned z několika důvodů.

 

Zásadní úskalí u kompletní stavby svépomocí zpravidla spočívá v tom, že případná finanční úspora ani zdaleka neodpovídá původním předpokladům anebo obětovanému času a vynaloženému úsilí.

Nejenže realizace svépomocí vyžaduje důkladnou a náročnou přípravu (vhodnou volbu místa, projekt, objednání a přípravu vhodných materiálů), ale také je zde značné riziko chyb – např. nesprávně navržené dispozice, ať už s ohledem na potřeby vašeho vozu či stanovené normy.

Také chybná volba materiálů může zásadně ovlivnit celkovou životnost takto náročně stavěného přístřešku, ale i jeho celkovou bezpečnost.

Realizace se navíc může vlivem mnoha okolností časově protáhnout, což obvykle nebývá žádoucí.

A to je jen zlomek případných komplikací, které mohou nastat.

Naštěstí existuje řešení, které vám v porovnání s výrobou na zakázku ušetří i několik desítek tisíc, spoustu času a starostí, ale přesto vás neochudí o zážitek realizace vlastními silami.

Co je tímto řešením?

PALRAM. Značka vyrábějící moderní a levné přístřešky na auto k montáži svépomocí, někdy označované jako „stavebnice“.

Přístřešek, jako je například model Arcadia či Vitoria (ale i další), obdržíte v demontovaném stavu s veškerým montážním materiálem i podrobným návodem. Ve dvou až třech lidech pak jej smontujete jen se základním nářadím, a to za jediné odpoledne.

K ukotvení navíc stačí jakýkoliv dostatečně pevný podklad, bez nutnosti nejdříve připravovat hluboké základy.

Materiály stavebnicových systému – hliník a polykarbonát – jsou navíc precizně vyhotoveny a mimořádně odolné.

K tomu připočítejte možnosti:

  • přístřešek kdykoliv demontovat,

  • barevně přizpůsobit,

  • u vybraných modelů také dodatečně rozšířit parkovací plochu propojením několika kusů do sestavy.

Každý přístřešek je navíc samozřejmě certifikován a získáváte na něj záruku.

Výsledek?

Bezpečné, elegantní garážové stání bez zdlouhavé realizace a za příznivou cenu. Srovnatelnou, ne-li nižší, než při realizaci od základů svépomocí.