7.10.2020

Třebaže je tím řada lidí mnohdy zaskočena, při výběru nového přístřešku pro auto myslete spíše na budoucnost než na současnou situaci. Co to znamená


Klíčové je zvolit především správný rozměr pro přístřešek na auto, ten by měl odpovídat nejen normám a minimálním potřebám daného vozu, ale ideálně by měl být o něco větš.

Zaprvé proto, že postupem času zpravidla nastane situace, kdy vám z důvodu neustále se zvyšujících nároků přestane stávající automobil stačit – třeba proto, že se rodina rozroste o nového člena. Nebo začnete častěji vyrážet na výlety a do kufru již nevměstnáte všechna zavazadla. Můžete sice řadu věcí ukotvit na ližiny na střeše, ale větší kufr je přeci jen praktičtější.

Kromě pořízení většího vozu nastává stejně často také situace, kdy je dokonce nutné pořídit vůz druhý. Někdy i třetí, pro každého dospělého člena rodiny (a stavět takto velkou garáž, či dokonce několik samostatných, to je nejen nepraktické, ale také velice nákladné).

Jaké je tedy řešení těchto situací?

Už jsme zmínili, že byste měli přinejmenším pořídit přístřešek „o fous“ větší, či ideálně rovnou o jedno parkovací místo. Ale existuje i flexibilnější a mnohdy levnější řešení. Ideální je zejména ve chvíli, kdy nemáte peněz nazbyt.

Jednoduše si vyberte ten prostornější, ale zatím jen jednomístný přístřešek na auto, který však díky chytře řešené konstrukci můžete kdykoliv spojit do sestavy, a tak počet parkovací ploch rozšířit, aby odpovídaly vašim momentálním potřebám.

Tuto skvělou vlastnost mají jak naše nejprodávanější hliníkové přístřešky na auto (například ze série PJR japonského výrobce Sankyo), tak vybrané modely značky Palram. Ty jsou určeny k montáži svépomocí a jednoduše je spojíte propojovacím prvkem EZ link.

Stačí tedy mít na paměti, že nároky rodiny se neustále mění, a pokud máte dostatečně prostorný pozemek, počítat s tím, že by se mohlo vyplatit ponechat nejbližší prostor v okolí stávajícího přístřešku na auto volný. Pro případ, že budete kdykoliv potřebovat nová parkovací místa.

 

Tip na závěr: Obzvláště u rodin je cenné také soukromí; k vybraným modelům značky Sankyo můžete pořídit praktickou boční stěnu. Ta bude chránit vaše auto i vás samotné před zraky kolemjdoucích. Případně před větrem a příliš hřejícími slunečními paprsky.

Stín tvořený boční stěnou oceníte také ve chvíli, kdy se rozhodnete s autem vyjet mimo přístřešek a raději celý den využívat jeho prostor jako pergolu.