21.10.2020

Zima sice dorazí až za pár měsíců, přesto je vždy lepší být připraven předem. Proto pro vás máme pár tipů, jak pečovat o přístřešek pro auto právě během zimy.


Začněte prohlídkou


Zahrajte si na inspektora a odhalte nedostatky. Má-li totiž přístřešek vaše auto skutečně ochránit, musí být sám v nejlepší možné kondici. Proto prohlédněte celou konstrukci, zkontrolujte střechu, jestli není v některém místě děravá, prohnutá apod. A nezapomeňte také na samotnou parkovací plochu. Všechny nedostatky odstraňte.


Pokračujte čištěním


Když už si dáte práci s prohlídkou, nezapomeňte také odstranit listí a další nečistoty ze střechy – čím méně nečistot a zátěže před napadáním prvního sněhu, tím lépe. Totéž se týká konstrukce obecně, obzvláště věnujte pozornost místům se šrouby a spoji. Dlouhodobější vystavení působení nečistot totiž může způsobit korozi.

Stejnou péči, jakou budete věnovat střeše shora, uplatněte i ze spodní strany. Právě tam se často skrývá nejvíce nečistot, drobných oděrek a dalších poškození.

Věnujte se také okapům


Okapový systém a veškeré svody vyžadují stejnou péči jako ostatní části stání pro auto. Proto je vyčistěte opravdu pečlivě – odstraňte veškeré usazeniny, které by mohly bránit odtoku vody z tajícího sněhu. V opačném případě riskujete, že může dojít k poškození střechy.

  

Zakončete úklidem

Nezapomeňte ani na starý dobrý úklid prostoru přístřešku. Pokud totiž stejně jako řada jiných používáte zbytek roku carport nejen k parkování auta, ale také jako dílnu či pergolu, vyplatí se všechno, co v zimě nevyužijete, přemístit jinam – třeba do zahradního domku, sklepa nebo garáže. A ponechat zde jen ty věci, které budete během zimy skutečně používat. 

Náš tip na závěr: K pohodlnému a rychlému odklízení sněhu ze střechy vašeho přístřešku (ale třeba také vchodové stříšky), se vám bude jistě hodit u našich zákazníků velmi oblíbené a praktické hrablo na snih Sankyo.