12.12.2020

Cenově dostupných přístřešků najdete na Hobbytec.cz celou řadu, dokonce jsme jim u nás vyhradili vlastní kategorii, ale Monarc je z nich tím nejlevnějším. Dokáže však nabídnout něco více, než jen příznivou cenu, díky níž je dostupný všem?

Odpověď na otázku z úvodu je jednoduchá – ano, nejlevnější přístřešek na auto Monarc toho nabízí mnohem více.

Přestože je tento model navržen primárně jako přístřešek na auto, je v zásadě multifunkční a stejně dobře pod něj zaparkujete i zahradní traktůrek nebo jej využijete jako levný způsob zastřešení bazénu. Ale může být též dočasnou (klidně i trvalou) náhradou za dosud chybějící zahradní pergolu či altán.

V rámci cenové kategorie se k výrobě používají nejlepší dostupné materiály.

Konstrukce je tvořena odolnými ocelovými trubkami o průměru 34 mm, navíc, pro ShelterLogic, samozřejmě s kvalitní povrchovou úpravou zajištěnou práškovou barvou z řady DuPont Premium. To zaručuje bezúdržbovost a dlouhotrvající atraktivní vzhled celé konstrukce.

Kvalitní přístřešek ovšem nedělá jen důkladně navržená a zpracovaná konstrukce, ale také střecha. V tomto případě ji tvoří třívrstvé polyetylenové krycí plachty, v rámci segmentu s nadstandardní gramáží 156 g/m2, v elegantní pískové barvě, která jednak upoutá, ale i splyne s okolím a nepůsobí rušivě. A stejně jako konstrukce má i plachta svou ochrannou složku, v tomto případě v podobě UV blokátorů, tedy filtru zamezujícímu blednutí. Tím se výrazně prodlužuje její životnost a estetický vzhled.

Celý přístřešek navíc obdržíte jako stavebnici k sestavení svépomocí v podobě skladného balíku o rozměrech pouze 132 x 37 x 23 cm a hmotnosti cca 35,5 kg.

Ve dvojici až trojici pak zvládnete dokončit celou montáž i za svižných 90–120 minut. Celý proces probíhá podobně jako při montáži sériově vyráběného nábytku. K umístění, respektive samotné montáži vám přitom stačí jakýkoliv dostatečně pevný povrch – ideálně beton nebo zámková či jiná dlažba. Nároky na realizaci i pořizovací náklady (v době publikace tohoto článku stál přístřešek 3 999 Kč) jsou skutečně minimální.