Jaké čtyři otázky nám v souvislosti s přístřešky pro auta pokládáte nejčastěji?

Jaká je životnost carportu?


Většina moderních přístřešků, tedy i těch v naší nabídce, je vyrobena z odolných materiálů jako hliník či ocel, opatřených povrchovou úpravou, a nejčastěji s lexanovou krytinou.
Životnost přístřešků tak může jen s minimálními nároky na údržbu dosahovat až desítky let. Zejména pak v případě zakázkové výroby.


Důkazem je také to, že na mnohé přístřešky, jako jsou například moderní hliníkové přístřešky z naší nabídky, je poskytována prodloužená desetiletá záruka.

Může mít přístřešek více parkovacích míst?


Ano, může. Ať už v segmentu sériové, nebo zakázkové výroby, vždy najdete v nabídce přístřešky různých rozměrů (viz Hobbytec.cz). Tedy nejen s jedním, ale rovnou dvěma či třemi parkovacími místy.


U zakázkové výroby pak limity počtu parkovacích míst prakticky neexistují, protože se dají rozměry přizpůsobit specifickým potřebám, případně rovnou spojit několik přístřešků do jedné ucelené sestavy, a tvořit tak řadové stání pro desítky, či dokonce stovky vozů.

Jaká je stavební příprava pro umístění carportu?


Nejčastěji, u zakázkové výroby pak téměř vždy, spočívá stavební příprava ve vybudování betonových patek pod sloupy, do nichž se následně usadí jednotlivé profily.
V případě levnějších, tzv. stavebnicových přístřešků, které jsou určeny k sestavení svépomocí, není mnohdy podobná příprava nutná a tak si vystačíte – s výjimkou případného ukotvení přístřešku do stavby – s jakýmkoliv dostatečně pevným a rovným povrchem. A to i v případě zcela samonosných konstrukcí.


Tato informace bývá většinou uvedena přímou ve specifikacích daného modelu. Přesto však doporučujeme se na nutnost přípravy pro daný model dotázat přímo!

Jak probíhá montáž?


Přímým betonováním do připraveného výkopu nebo s využitím ocelových přírub (zejména u zakázkové výroby). V případě stavebnicových modelů není tento krok nutný ve všech případech.
Samotná doba montáže je závislá na daném modelu, stavu přípravy a celkově aktuálních podmínkách v místě montáže. Ovšem montáž většiny modelů profesionálními montážníky je otázkou nanejvýše několika dní, nezřídka pouhých hodin.


A v případě stavebnicového přístřešku zvládnete montáž svépomocí i za necelé odpoledne.