Tento měsíc si blíže představíme oblíbený a stylový carport japonské výroby.

Stačí jediný pohled a okamžitě je jasné, že model Dina Port II VR se řadí mezi luxusní přístřešky pro auto a že i přes relativní jednoduchost designu má něco do sebe. Že zkrátka nejde jen o další carport, který by jen plnil svůj účel – chránil váš vůz před rozmary počasí, ale že dokáže sloužit i jako poutavý, přesto nevtíravý designový doplněk.

Designová střídmost je důvodem, že Dina Port II VR vypadá stejně dobře a přirozeně, ať už jej umístíte u moderního rodinného domu, sídla firmy nebo na zahradu kolem chalupy.

Jedním z klíčových faktorů, proč tomu tak je, kromě promyšleného návrhu každé jeho části zkušenými japonskými inženýry a designéry je také použití moderních a nadčasových materiálů a pečlivě volené barvy.

Nosná konstrukce z eloxovaného hliníku je stejnou měrou atraktivní jako odolná. Materiál zaručuje stabilitu i při vysokých větrných poryvech (až 38 km/h), za což vděčí právě svému japonskému původu – v zemi vycházejícího slunce se totiž obyvatelé, zejména sídlící mimo velká města, potýkají s prudkými větry poměrně často. Pokud tedy žijete v horských oblastech, model obstojí i v těchto větrných, i když ve srovnání s Japonskem mírnějších podmínkách.

Povrchová úprava propůjčuje přístřešku také vysokou odolnost vůči korozi, což vede k dlouhodobě atraktivnímu vzhledu i bez nároků na pravidelnou údržbu.

Nosnost střechy je na poměry carportů rovněž nadstandardní – 90 kg/m2, hravě tak odolá i silnější vrstvě sněhu. A ten se navíc díky tvaru střechy poměrně snadno odklízí.

Jako krytina je použit lexan, v současnosti jeden z nejmodernějších materiálů na zastřešení přístřešku pro auto.Důvodem pro jeho použití je nejen vysoká odolnost (hravě odolá i krupobití) a nosnost, ale také výborné tepelně izolační vlastnosti – ochranný filtr aplikovaný na krytinu tak úspěšně zadrží až 100 % UVA a až 75 % UVB záření.

Výsledkem pak je, že ani pod dlouhých hodinách parkování pod přístřeškem za horkého letního dne se po návratu do vozu nedočkáte tak důvěrně známého „skleníkového efektu”, kdy je interiér vozu natolik přehřátý, že samotný pobyt v něm je nepříjemný. A to jistě ocení nejen řidič, ale také všichni pasažéři. Nezanedbatelné je, že i volant bude v takové situaci na dotek příjemný, a ne zbytečně přehřátý.

Izolační vlastnosti krytiny se také pozitivně projeví na vzhledu vozu. UV filtry totiž velmi dobře omezují blednutí laku karoserie.

Model Dina Port II VR dodáváme ve třech barevných provedeních.

K dostání je jak ve variantě bez montáže, tak i včetně montáže našimi zkušenými montážníky, a to nejen na území celé České republiky, ale i Slovenska.