Proč, kdy a komu se vyplatí přístřešek na kola? Odpovědi na všechny tyto otázky, včetně zajímavé a varující statistiky, najdete právě v dnešním článku.

Podle nedávných statistik (z roku 2019) je v ČR ukradeno v průměru na 4 700 jízdních kol ročně a vzniklé škody sahají až ke stu milionům korun.

Přístřešky pro kola jsou tedy pro obce a města relativně jednoduchým způsobem, jak pravděpodobnost krádeže kola a s ním související administrativní zátěže snížit. A současně zvýšit komfort a pocit bezpečí svých obyvatel.

Přístřešky na kola však ocení také majitelé firem. Nemalé procento pracovníků dnes volí tento ekonomický a ekologický způsob dopravy do zaměstnání, a je-li u firmy instalován takový přístřešek, nemusí se strachovat, že jim bude kolo odcizeno.

Dalším pozitivem přístřešků je také již zmíněný komfort cyklisty, který pod něj své kolo na delší čas umístí. Pod přístřeškem je totiž kolo chráněno před nepřízní počasí.

Mnohé cyklopřístřešky, jako například ty z naší nabídky, mají navíc střešní krytinu z moderního lexanu, který je jednak odolný, a ze strany majitele tak nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, jednak má výborné tepelně izolační vlastnosti. Ani po dlouhých hodinách za horkého letního dne se tak cyklista nemusí obávat nepříjemné jízdy na rozpáleném sedle, zatímco se taktak drží horkých řídítek.

Velké přístřešky na kola – jako např. model s označením KC, který dodáváme hned v několika rozměrech a barevných variantách – lze navíc snadno spojit do sestav, a vytvořit tak stání pro desítky až stovky jízdních kol. Flexibilně, zcela podle momentálních potřeb a možností.

Největší uplatnění pak mimo firemní areály tyto přístřešky naleznou ve veřejném prostoru, v blízkosti úřadů, knihoven, nemocnic, na náměstích a v parcích.

Moderní přístřešky pro kola se navíc snadno montují a již od návrhu respektují záměr, aby nejen plnily svou hlavní funkci, ale také svým designem ladily s okolím a byly pěkné na pohled.