Největšími výhodami, a tedy i důvody, proč si řada lidí pořizuje právě ocelové přístřešky na auto – i přes jejich mnohdy lehce vyšší cenu ve srovnání s hliníkovými modely – je kromě jejich nezaměnitelného, atraktivního designu právě neuvěřitelná odolnost, v tomto případě vůči mnohdy neúprosným vlivům počasí.

Ustojí déšť i záplavy


I ta nejzákladnější, cenově nejdostupnější ocelová parkovací stání udrží vaše auto v suchu, ať mrholí, nebo lije doslova jako z konve.

A jsou navržena tak, aby ustála i nápor většího přívalu vody.

Ve srovnání s asfaltovým šindelem, který je vlastní především garážím nebo dřevěným přístřeškům na auto, je ocelová střecha přístřešku natolik celistvá, že v podstatě nedává možnost průtoku vody skrz. Naproti tomu, obzvláště u méně kvalitního asfaltového šindele, je přítomnost menších trhlinek běžná i u zcela nové krytiny (byť celkovou kvalitu materiálu jako takového to výrazně nesnižuje).

Ohnivzdorná konstrukce


Samozřejmě se i ocelová střecha při vystavení extrémnímu žáru po velmi dlouhou dobu může ohnout či tavit, mimo tyto nepravděpodobné situace je ale prakticky ohnivzdorná. A i když zaparkovaný vůz pod ocelovým přístřeškem v případě požáru nezůstane úplně bez úhony, celkově by měl být pod přístřeškem i v takovém případě v relativním bezpečí.

A stojí-li přístřešek ohni v cestě, může dokonce od zasažení požárem uchránit váš ostatní majetek – postup plamenů přinejmenším zpomalí.

Odolají krupobití


Krupobití u nás sice není tak časté, ale když už zasáhne, může na nekrytém voze napáchat značné škody – dokonce i malá kroupa dokáže spolehlivě rozbít čelní sklo a zanechat na karoserii nejeden výrazný důlek. A to dokonce i v případě, že máte přístřešek či garáž kryty standardním asfaltovým šindelem – větší kroupa bez problému proletí skrz něj, přímo na vůz.

Ocelová střecha je ale naštěstí natolik pevná a odolná, že podobné scénáře prakticky nehrozí ani ve chvíli, kdy ji zasáhne salva krup o velikosti tenisového míčku. Mnohdy dokonce nezanechají na povrchu střechy ani důlek či škrábanec. A pokud přeci jen ano, oprava je poměrně snadná.

 

Nehne s nimi ani vichr


Ocelové přístřešky spolehlivých a prověřených výrobců se mohou pyšnit naprostou stabilitou, a to i za extrémních povětrnostních podmínek – mnohé přístřešky na trhu jsou dokonce navrhovány tak, aby ustály řádění orkánu.

Unesou i silnou vrstvu sněhu

Velkou výhodou přístřešků z kvalitní oceli je také jejich vysoká únosnost, takže bez obav zvládnou i několik centimetrů silnou vrstvu sněhu.