Máte, nebo teprve plánujete, pořídit přístřešek na auto, ale nechcete, aby vám do něj nakukovali zvědavci a sledovali, co děláte, či hodnotili váš vůz? Tady je pár tipů.


Většina přístřešků pro auta má dnes otevřenou konstrukci, která má řadu výhod – pohodlnější vjezd a výjezd vozem, možnost skladovat pod střechou i větší předměty, jimž by uzavřená konstrukce stála v cestě… Ovšem na druhou stranu musíte oželet soukromí, které se v jistých situacích také hodí. Jak tedy situaci řešit v případě, že soukromí přístřešku dodat potřebujete?

 

Možností je několik

Zajištění soukromí u již stojícího přístřešku

Pokud vám na pozemku přístřešek již nějakou dobu stojí a zajištění soukromí pořízením speciálního doplňkového příslušenství není možné (např. z důvodu ukončení výroby modelu či způsobu řešení konstrukce atd.) anebo jen preferujete jiné možnosti, můžete se vydat přírodní cestou.

Nabízí se vysázení řady stromečků či keřů podél té strany přístřešku, kterou chcete před zvědavými zraky sousedů či kolemjdoucích uchránit. Oblíbené jsou túje nebo třeba méně tradiční bambus. Nevýhodu tohoto řešení je však nutnost o rostliny pečovat, případně pouze sezónně omezené využití tohoto způsobu.

 

Trvalejší řešení


Chcete však mít zajištěné soukromí po celý rok? První možností je pořízení speciálního bočního panelu, který účinně zajistí také ochranu před větrem. Můžete jej přikoupit k vybraným modelům ze série hliníkových přístřešků.

Podobné řešení však můžete řešit také svépomocí, a to umístěním volně stojící stěny (např. z dřevěných latěk) po straně přístřešku. Oblíbeným alternativním materiálem pro tyto účely je například WPC neboli dřevoplast.

Další možností je využití pergolového zastínění po stranách, v tomto směru je nabídka poměrně široká. K těm nákladnějším, ale velmi účinným a esteticky příjemným řešením patří například stále populárnější screenové rolety.

Případně můžete prostor přístřešku uchránit před zraky ostatních tím, že k němu přistavíte další stavbu – kůlnu, zahradní domek či jakoukoliv jinou konstrukci. Tak současně získáte kýžené soukromí i více úložného prostoru.