V nabídce Hobbytec.cz najdete pestrou škálu přístřešků na auta, a to už od těch nejlevnějších, kam spadají především tzv. hotové přístřešky k sestavení svépomocí – např. modely ARCADIA nebo WESTMANN, které jsme si blíže představili dříve. Ale jsou to také řešení šitá či upravená na míru přímo potřebám konkrétního zákazníka, což přináší řadu výhod. O těch si nyní povíme více.

Přizpůsobitelnost, odolnost a přidaná hodnota


Zatímco u stavebnicových přístřešků mají jednotlivé modely typicky jen jediný rozměr i barevné provedení, zakázkové přístřešky na auto dodáváme standardně až v desítkách typizovaných rozměrů s možností individuálního přizpůsobení (dle modelu). A to i co se týče barvy konstrukce či provedení krytiny. Moderní hliníkové přístřešky na auto v zakázkovém provedení mají navíc výrazně vyšší nosnost a stabilnější konstrukci, takže bez problému ustojí i řádění orkánu či odolají krupobití a dalším nečekaným zásahům počasí.

Kombinace všeho zmíněného pak přináší výhody jako dlouhou životnost s minimálními nároky na pravidelnou údržbu a snadné sjednocení designu přístřešku s jeho nejbližším okolím, ale i samotným vozem, který má chránit. Tím vším je dosaženo, aby působil přirozeně a zbytečně nezastínil dům či firemní sídlo, přesto však působil reprezentativně a splnil svůj účel.

Tomu napomáhá i možnost některé modely spojit do sestavy a vytvořit tak, třeba až dodatečně, stání pro více vozů – ideální varianta pro rodiny, v níž má každý člen své auto. Většina levných „stavebnic” touto možností vůbec nedisponuje. (I když v naší nabídce najdete i takové levné modely, které to umožní!)

Dalším plusem zakázkové výroby je také možnost přizpůsobit konstrukci s ohledem na místo instalace, tedy nejde jen o design přístřešku. Např. sloupky mohou být prodlouženy podle potřeby, případně lze doinstalovat přídavné podpůrné stojky, boční panely proti větru a podobně.

Zakázkové přístřešky na auto jsou zpravidla větší a prostornější, takže nabízejí širší možnosti využití. A ve výsledku tak představují větší přidanou hodnotu nejen při svém pořízení, ale i při případné prodeji domu s pozemkem, kde je carport umístěn,. Popularita přístřešků totiž mezi majiteli RD každoročně stoupá.