Zkušení podnikatelé vědí, že přístřešek na auto neznamená nutně jen kryté parkovací místo u domu či firmy, ale že se uplatní vícero způsoby. A mnohdy představuje daleko výhodnější investici než specializovaná řešení na míru danému typu podnikání.

194 7 hlinikovy pristresek milanoOchrana a údržba vozů

Pro úplnost začneme nejzřejmějším a nijak překvapivým využitím, rozhodně u něj však nezůstaneme. Řeč je samozřejmě o využití přístřešku pro ochranu firemní flotily či vlastních aut zaměstnanců. Disponujete-li navíc více vozy, nabízí se i využití přístřešku jako provizorní autodílny, dílny či místa k rutinní prohlídce a údržbě vozu.

Venkovní sezení

Další poměrně logické využití, které je v soukromé sféře zcela běžné, zato v rámci podnikání již méně časté, je využití přístřešku na auto jako zastřešené pergoly – např.
u předzahrádky restaurace či kavárny. Nabízí také možnost vytvoření odpočinkové zóny s občerstvením v turistických lokalitách.

Neztratí se ani v areálu soukromých škol, kde vytvoří ideální místo k výuce ve venkovním areálu během léta.

Koncerty

Na koncertech a festivalech mohou posloužit buď jako alternativa ke klasickému prodejnímu stánku či přístřešek pro návštěvníky, ale také k zastřešení části, nebo celého menšího pódia.

Výstavy a venkovní předváděcí centra

Specificky na výstavách je řada vystavených předmětů citlivá na dlouhodobé působení slunečních paprsků, jejich skrytím pod přístřešek lze tento problém díky výborným UV izolačním vlastnostem většiny modelů výrazně omezit. A podobné využití najdou přístřešky také v ukázkových centrech.

Bazény

V případě bazénů a koupališť mají carporty hned několikerou možnost využití: zaprvé při zakrytí konstrukce ze stran stínící látkou mohou posloužit jako levná alternativa k převlékacím kabinkám. Zadruhé jejich umístěním nad dětská brouzdaliště či některé části prostoru vytvoříte žádoucí stín. A zatřetí – pod přístřeškem snadno zřídíte např. venkovní bar.