Zvažujete pořízení přístřešku pro karavan, ale nemůžete se rozhodnout? Nabízíme vám hned šest důvodů, proč je investice do přístřešku rozumným rozhodnutím a chytrou investicí.

Ochrana před poškozením

Tento účel vás nejspíš nepřekvapí, ale je jedním z hlavních důvodů, proč si přístřešek na karavan pořídit. V průběhu roku může být totiž váš karavan vystaven kroupám, sněhu, ledu a dešti, a zatímco občasné mrholení mu nijak neublíží, krupobití na něm může zanechat zásadní poškození. S tím souvisí náklady na nutnou opravu. Přístřešek však přesně takové situaci dokáže zabránit.


Ochrana před sluncem

Sluneční záření dokáže karavan, ale i jakékoliv jiné vozidlo pořádně potrápit. Dlouhodobé vystavení slunci – několik dní, týdnů či dokonce měsíců, především pak během léta, může negativně ovlivnit stav karoserie – výsledkem je blednutí laku.

Bohužel také degradace interiéru, specificky palubní desky a sedaček. Nemluvě o jeho přehřívání. Přístřešek však zajistí, aby váš karavan vypadal jako nový co nejdéle. A v horkých dnech v něm dlouhodobě udrží stabilní klima, příjemné pro cestující.


Ochrana před nečistotami

Ne všechny karavany mají postranní krytí, a právě v takovém případě se vyplatí parkovat pod přístřeškem, který eliminuje míru větrem nafoukaných nečistot dovnitř karavanu.

Odpadá nutnost používat plachtu

Samozřejmě použití plachty je jednoznačně levnější a jako ochrana před sluncem dostačující, ale má své nevýhody. Zaprvé je poměrně náročné plachtu opakovaně na karavan upevňovat a následně sundávat. A nejen během tohoto procesu, ale i po dobu, co je karavan zakryt, dochází k poškození jeho exteriéru.

Již po první sezóně se tak mohou na povrchu karoserie objevit nehezké a jen těžko odstranitelné oděrky. Přístřešek na auto (karavan) tak v tomto směru poskytuje daleko lepší ochranu.

Delší životnost a návratnost investice

S kvalitní ochranou karavanu pod přístřeškem souvisí také nižší náklady na průběžné opravy a údržbu a samozřejmě delší celková životnost vozu. To přináší možnost využívat karavan déle a tím získat více z investice do jeho pořízení.

Za zmínku také stojí, že přítomnost přístřešku na pozemku má, podobně jako v případě garáže, pozitivní dopad na zhodnocení ceny pozemku a domu samotného, což v případě budoucího prodeje oceníte.