Tyto kroky vám pomohou využít možnosti přístřešku na auto skutečně na maximum.


Rozšiřte úložný prostor


Úložného prostoru není nikdy dost, ať už potřebujete jen místo na občasné a krátkodobé odložení vybavení, kdy stačí jeden regál či skříň, anebo plánujete vytvořit více místa především pro předměty k dlouhodobé úschově. Pak je regálů potřeba více, což je např. situace, kdy v letních měsících moderní přístřešek pro auto slouží také jako zahradní pergola. Případně menší dílna.


Vytvořte dílenský kout


Venkovní dílnu pod přístřeškem zřídíte až překvapivě snadno, obzvláště pak v případě, že vlastníte či plánujete pořídit vícemístný model – pro dva či tři vozy. V takovém případě můžete velmi efektivně rozdělit prostor na zóny parkovací a pracovní, kam se pohodlně vejde nejen prostorný pracovní stůl, ale i venkovní ohřívač pro příjemný pobyt i za chladnějšího počasí.


Za tímto účelem také doporučujeme modely, k nimž lze dodatečně pořídit boční stínící 
a protivětrné panely, které dobře poslouží také k úchytu závěsných polic a podobně.


Přidejte osvětlení


Kvalitní osvětlení oceníte nejen při práci. K nezaplacení je také v případě, že využíváte příležitostně prostor přístřešku i jako zahradní pergolu k posezení, případně vyrážíte 
s vozem na cesty či se vracíte domů pravidelně v nočních hodinách. V takový moment je ideální volit nejen jedno hlavní, ale také několik dalších světel, ideálně s detektorem pohybu či časovým spínačem pro automatické rozsvícení a zhasínání na základě denní doby či předpokládané doby příjezdu.


Zdaleka nejlepší variantou je však současné osvětlení nejen parkovací plochy, ale i příjezdové cesty vedoucí k přístřešku. Pro tyto účely jsou pak praktická zejména svítidla se solárním nabíjením, která celý proces realizace výrazně zjednodušují, urychlují a snižují provozní náklady.


Nezapomeňte na ventilaci


Ačkoliv se tento bod může zdát v případě přístřešku na auto s otevřenou konstrukcí zprvu jako nadbytečný, chcete-li, aby byl jeho prostor maximálně účelný a pobyt při práci 
a odpočinku příjemný, je ventilace v podobě např. ventilátoru namontovaného na strop ideálním krokem. Případně můžete pořídit do přístřešku ventilátor s osvětlením, a vyřešíte tak dvě věci najednou.


Instalujte postranní stěnu


Nejenže je, jak již víte, ideálním doplňkem do venkovní dílny či rozšíření úložných prostor pod přístřeškem, ale také vám zajistí více soukromí bez pohledů od ulice či sousedů. A samozřejmě zajistí příjemné závětří a v zimě efektivně sníží množství větrem naneseného sněhu na zaparkovaný vůz.


Nepodceňte zabezpečení


Dá se sice říci, že už instalace osvětlení a např. zmíněné boční stěny představují pozitivní krok směrem k vyššímu zabezpečení. Zabrání případnému zloději obhlédnout lup – váš vůz, osvětlení zase zvýší riziko jeho odhalení. Rozhodně je však žádoucí také instalace alespoň jedné kamery, ideálně páru.