Nejsnazší a nejrychlejší je užití odmašťovače na olejové skvrny. Pokud jej nemáte k dispozici či se vám nechce kvůli vyšší ceně do něj investovat (obzvláště je-li skvrna menší), přesto existuje možnost jak se nečistoty zbavit. A ne jedna.

K odstranění skvrny z betonové příjezdové cesty k vašemu přístřešku či garáži můžete použít i materiály, které máte s trochou štěstí již doma. A je-li nutné je pořídit, vyjdou v porovnání s odmašťovacím prostředkem výrazně levněji.

1# možnost – piliny


Mají velmi vysokou savost, takže rychle a snadno do sebe nasáknou velké množství čerstvě rozlitého oleje či jiné podobné kapaliny.

Postup je pak poměrně jednoduchý:


Vezměte pytel s pilinami a nasypte z něj část rovnoměrně v přiměřené vrstvě po celé ploše olejové skvrny. Nechte přibližně 30 minut piliny působit.

Po uplynutí tohoto času vezměte koště a smetejte nasypané piliny několikrát přes skvrnu. Tento proces podle potřeby opakujte a dle uvážení nahraďte po několika opakováních nasáklé piliny novou vrstvou.

V momentě, kdy již nedochází k žádným dalším viditelným zlepšením, piliny smeťte pryč. Je-li to nutné, zbylé stopy po skvrně odstraňte ještě odmašťovacím prostředkem. Následně místo opláchněte proudem vody ze zahradní hadice a nechte oschnout.

 

 

2# možnost – jiné materiály


Nemáte-li k dispozici piliny ani vhodný odmašťovací prostředek, můžete sáhnout také po písku, kočkolitu anebo třeba kukuřičném škrobu, které mají podobně vysokou savost a jsou rovněž cenově dostupné.

Proces aplikace na skvrnu je v zásadě identický.

Chybí-li vám na závěrečné dočištěn stop po skvrně zmíněný odmašťovač, můžete použít sice méně efektivní, ale na menší skvrny stále poměrně účinnou alternativu v podobě kašičky smíchané z jedlé sody a vody. Nanesete starým zubním kartáčkem či kartáčem na skvrnu a po několika minutách působení opět opláchnete proudem vody.

Doporučujeme: zakázkové přístřešky na auto